به گزارش افکارنیوز،

مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در صحن شورای شهر درباره لایحه دو فوریتی اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت انجام معاملات مربوط به تکمیل، توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی پایتخت اظهار داشت: طی ماه‌های اخیر حداقل 5 بار جلسه در مورد کمبود ناوگان حمل و نقل عمومی و ضرورت توجه به این مسأله با کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران برگزار کرده‌ایم.

 اخبار اجتماعی- وی گفت: امروز صبح مجمع اتوبوسرانی برگزار شد و شهردار تهران نیز در این جلسه حضور یافت که موضوعات مهمی در آن مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت که این مسائل نشان از شفافیت مالی در بخش‌ اتوبوسرانی دارد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه از شورای شهر درخواست داریم مجوز استفاده از 1500 میلیارد تومان به شهرداری را جهت تأمین اتوبوس بدهند تا بتوانیم با خودروسازان توافق کنیم حتی جهت ورود اتوبوس توسط بخش خصوصی از خارج کشور را مورد توجه و مذاکراتی انجام داده‌ایم.

هاشمی بیان داشت: معامله با ایران‌خودرو  حدود 400 میلیارد تومان نیاز دارد که البته بیش از 650 میلیارد ریال بر اساس مجوز شورا می‌‌توانیم از بودجه شهرداری استفاده کنیم همچنین از محقق شدن 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت سال 97 نیز بهره‌مند خواهیم شد.

وی گفت:‌البته استفاده از 1500 میلیارد تومان بودجه امری مهم است و درخواست داریم شورای شهر با این موضوع موافقت کند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: دولت هم طی توافقی که اخیراً با شهرداری داشته قرار شده است که 40 درصد از هزینه خرید 120 دستگاه اتوبوس جدید را پرداخت کند و ما از همه مسیرها به دنبال تأمین اتوبوس برای تهران هستیم.

هاشمی گفت:‌ شهرداری تهران امسال اراده کرده که هزار اتوبوس جدید را به تهران وارد کند که در اولویت نخست 120 اتوبوس و 130 مینی‌بوس است و این اتفاق پس از یک دوره 8 ساله به وقوع می‌پیوندد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه از شورای شهر درخواست داریم مجوز استفاده از 1500 میلیارد تومان به شهرداری را جهت تأمین اتوبوس بدهند تا بتوانیم با خودروسازان توافق کنیم حتی جهت ورود اتوبوس توسط بخش خصوصی از خارج کشور را مورد توجه و مذاکراتی انجام داده‌ایم.

وی گفت:‌در حال حاضر امسال فقط 200 اتوبوس در کارخانه‌های خودروسازی موجود است و اگر بیشتر تعلل کنیم شهرداری‌های مراکز سایر استان‌ها جهت خرید آن اقدام می‌کنند.