به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، جیم گودبار از دفتر مدیریت زمین و کارشناس ارشد گفت: حشرات جدید تازه کشف شده از گونه دوجورپایان تا پیش از این ناشناخته بودند.

این حشرات نابینا بوده، حدود یک سانتیمتر طول داشته و نیمه شفاف هستند. این دوجورپایان در یک چشمه زیرزمینی داخل غاری که حدود ۲۴ متر از سطح زمین فاصله دارند کشف شدند. این غار پیشتر نیز مورد بررسی قرار گرفته بود اما این نمونه ها تا پیش از آن از آب بیرون نیامده بودند تا اینکه یک تحقیقات زیست شناختی به عنوان بخشی از طرح توسعه معدن پوتاس انجام شد.براساس گزارش آسوشیتدپرس، گودبار و سایر محققان غار اعلام کردند: جدا از پرتاب موشک به فضا، اعماق زمین یکی از کشف نشده ترین مرزهای بشر به شمار می رود. از این رو قرار است بررسیهای بیشتری در این رابطه انجام شود.

این حشره جدید تاکنون نامگذاری نشده است اما مقامات اظهار داشتند که این حشرات با ژنهای پارابوگیدیئلا(Parabogidiella) که برای نخستین بار در سال ۱۹۸۰ توسط جان هولسینگر با همکاری دپارتمان علوم زیستی دانشگاه اولد دومینیو در ویرجینیا کشف شده همراه بوده است.

دانشمندان درحال حاضر اطلاعات اندکی درباره این گونه جدید دارند و درحال حاضر حدسهایی درباره این می زنند که این حشرات گوشتخوار هستند یا از باکتریها، مواد معدنی و یا گیاهان تغذیه می کنند.