به گزارش افکارنیوز،

محمدعلی آدینه‌لو امروز  اظهار کرد: یکی از اهداف پلیس در بحث فضای مجازی ، ارتقای آگاهی کاربران در حوزه فضای سایبر و به تبع آن افزایش امنیت سایبری در استای کاهش آمار جرائم سایبری و استفاده امن کاربران از این فضا است.

اخبار اجتماعی-  رئیس پلیس فتای  استان زنجان مهمترین علل افزایش جرائم سایبری را افزایش بی‌رویه کاربران، پایین بودن سطح آگاهی کاربران، عدم آگاهی نسبت به آسیب‌ها، بی‌اعتمادی بیجا، مخفی و پنهان ماندن هویت‌ها در فضای مجازی بیان کرد، و گفت : 96 درصد جرایم فضای مجازی در استان در سه ماهه نخست امسال کشف شده است.

 وی کاهش شکاف سواد سایبری والدین و فرزندان را یکی از مهمترین اولویت‌های کاری پلیس فتا دانست و بیان داشت: پیشگیری از وقوع جرائم در فضای سایبری در ابعاد اجتماعی و وضعی از مهمترین اولویت‌های کاری پلیس فتا به شمار می‌رود.

 آدینه‌لو تصریح کرد: پلیس فتا با این رویکرد که پیشگیری بهتر از درمان است تلاش دارد تا با انواع آموزش‌ها برای والدین این شکاف را به حداقل برساند تا شاهد نظارت‌های لازم بر تربیت سایبری فرزندان باشیم و والدین آسیب‌های این فضا را برای فرزندان خود به حداقل برسانند.

وی خاطر نشان کرد: پلیس با توجه به رویکرد مردمی خود و دیدگاه پیشگیرانه نسبت به تهدیدات و آسیب‌های پیش رو همواره وظیفه خود می‌داند که با اطلاع‌رسانی و هشداردهی به هنگام به تمامی افراد در راستای تهدیدات پیش روی فضای مجازی، اقدام به مقابله و برخورد با مجرمان این فضا و پیشگیری از وقوع آسیب‌های مختلف در جامعه کند.

آدینه‌لو ادامه داد: امروز پلیس ما یک پلیس جامعه محور است و به عنوان یک نهاد اجتماعی و تامین کننده نظم و امنیت، تعامل و مشارکت اقشار مختلف جامعه را سرلوحه کار خود قرار داده است تا بتواند در توسعه نظم و امنیت پایدار در سطوح مختلف جامعه گام‌های موثر بردارد.

رئیس پلیس فتای  استان زنجان به شهروندان و مسافران توصیه کرد: در خریدهای اینترنتی، در زمان استفاده از دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها و همچنین استفاده دستگاه‌های پوز فروشگاه‌ها و مغازه‌ها نکات ایمنی را رعایت کرده و رمز اول و دوم کارت بانکی خود را در اختیار افراد غیر قرار ندهند.