به گزارش افکارنیوز،

منوچهر حبیبی معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین و جانشین ستاد پیشگیری از کرونا در استان قزوین با اشاره به افزایش بیماران مبتلا به کرونا در این استان اظهار کرد: متاسفانه شاهد رعایت نکردن مسائل بهداشتی توسط مردم هستیم.

اخبار اجتماعی- وی افزود: با عدم رعایت مسایل بهداشتی و همچنین فاصله‌گذاری اجتماعی تعداد مبتلایان و طبیعتاً تعداد فوتی‌های ناشی از این ویروس نیز در استان افزایش یافته است.

حبیبی اضافه کرد: مادامی که به این نتیجه نرسیم که راه رهایی از این بیماری رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و مسایل بهداشتی است شاهد این روند رو به رشد خواهیم بود و این امر نیز فقط به دستان مردم ممکن خواهد شد.

وی ادامه داد: شرایط حال حاضر برای حضور در اجتماعات بدون رعایت مسایل اجتماعی اصلا مناسب نیست و اگر دنبال این هستیم تا زندگی به روال عادی بازگردد باید استفاده از ماسک و رعایت مسایل بهداشتی را حتما در برنامه داشته باشیم.

این مسؤول ادامه داد: جایگاه قزوین در میان استان‌های بزرگ کشور و همچنین مسیر تردد 12 استان دیگر باعث خواهد شد تا وضعیت کرونا در استان‌های همجوار مانند البرز، زنجان، تهران و گیلان در وضعیت ما نیز موثر واقع شود.

وی با اشاره به وضعیت بیماری در استانهای همجوار اضافه کرد: به دلیل شوع مجدد و بالای این بیماری در استان‌های زنجان و البرز شاهد هستیم که محدودیت‌هایی در این استان به مدت یک هفته اعمال شده و اگر در استان قزوین نیز روند به همین صورت رو به رشد باشد مجبوریم در استان خودمان نیز این دست محدودیت‌ها را اعمال کنیم.

حبیبی تصریح کرد: حضور در اجتماعات و معابر بدون ماسک به معنای شیوع دوباره این بیماری است و می بینیم که بر اساس همین الگو حضور مردم کمی نگران کننده به نظر می رسد.

وی ادامه داد: این روزها فرصت مناسبی برای برگزاری مجالسی  همچون عروسی و ترحیم نیست و در صورتی که ناچار به برگزاری و یا حضور در این مراسمات و تجمعات اینچنینی هستیم باید با رعایت محدودیتها و مسایل بهداشتی حاضر شویم.

جانشین ستاد پیشگیری از کرونا در استان قزوین در پایان یادآور شد: رفتار کرونا تغییر یافته و نباید آن را مختص سن و یا گروه خاصی دانست بلکه شرایط برای همه سنین خطرناک به شمار می‌آید.