به گزارش افکارنیوز،

غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور درباره وضعیت فعالیت مدارس خارج از کشور به ویزه کشور‌های حوزه خلیج فارس بیان کرد: به لحاظ سیاسی تنشی وجود ندارد و در چارچوب روابط سیاسی مشکلات را با وزارت خارجه حل کردیم بنابراین مدرسه‌ای از این بابت تعطیل نخواهد شد.

 اخبار اجتماعی- او ادامه داد: البته برای فعالیت مدارس شرایط کشور‌ها در حال تغییر است و آیین نامه خاصی تدوین می‌کنند که در چهارچوب این آیین نامه‌ها فعالیت آموزشی را ادامه خواهیم داد.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور گفت: برای سال تحصیلی آینده در ۴۵ کشور، با ۹۵ مدرسه و ۱۴ هزار دانش‌آموز فعالیت‌ها ادامه پیدا می‌کند همچنین برای تامین نیروی انسانی برنامه‌ریزی کردیم تا با حداقل نیروی اعزامی، استفاده از ظرفیت نیرو‌های خارج از کشور و اعزام معلم با حقوق ریالی آموزش‌ها برقرار باشد.

ورود نهاد‌های بین المللی برای تامین تجهیزات آموزش مجازی اتباع خارجی

کریمی درباره وضعیت تحصیل اتباع خارجی در ایران هم بیان کرد: ۱۵۰ هزار پناهنده و اتباع خارجی داریم که اکثرا از اتباع افغانی هستند و از آنجایی که کشور به لحاظ آموزشی در شرایط زرد و قرمز قرار دارد ضرورت تامین امکانات آموزش مجازی ضرورت دارد ضمن اینکه معمولا اتباع افغان در تامین این تجهیزات دچار مشکل هستند.

او افزود: به سازمان‌های بین المللی پیشنهاد کردیم در مورد تامین تجهیزات آموزش مجازی دانش آموزان اتباع خارجی همراهی داشته باشند که در این مورد کمیساریای پناهندگان از این موضوع استقبال کرد.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور اظهار کرد: قرار بر این شد تا به همت سازمان‌های مردم نهاد درباره نحوه کمک به دانش آموزان تصمیم‌گیری شود.