به گزارش افکارنیوز،

سید علی مفاخریان مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، به نقش لایحه ساماندهی پیاده‌روهای تهران در بهینه‌سازی استفاده از ظرفیت‌های میدان‌ها و پیاده‌روهای شهر اشاره کرد.

 اخبار اجتماعی-وی افزود: در حال حاضر ظرفیتی در پایتخت برای مکث مردم وجود دارد ولی استفاده درستی از آن نمی شود و ممکن است مسائل و مشکلاتی برای عبور و مرور شهروندان یا صاحبان واحدهای صنفی به بار بیاورد اما ساماندهی آن می‌تواند ضوابطی برای برخورداری  بی‌ضرر از این ظرفیت فراهم کند.

مفاخریان‌ گفت: هدف از طرح موضوع پلازاها، ایجاد سرزندگی شهری و احیای فضای خاطره جمعی برای شهروندان بوده است و برای این امر باید فضایی برای حضور مردم در پلازا ها وجود داشته باشد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران افزود: در حال حاضر ون‌کافه ها و دست فروشان به ایجاد و رونق چنین فضاهایی کمک می‌کنند.

وی با تاکید بر این که بهره‌برداری از فضای پلازاها شرایط ویژه ای را می‌طلبد، اظهار کرد: به عنوان مثال نوع فعالیت یا محصولات واحدهای سیار اعم از ون‌کافه ها یا دست‌فروشان نباید با اصناف ثابت مستقر مشابهت داشته باشد.

مفاخریان گفت: در این زمینه دستورالعمل های دقیقی در حال تدوین است که علاوه بر ایجاد رونق شهری و رضایت شهروندان، واحدهای صنفی هم از اجرای این لایحه  استقبال کنند.