به گزارش افکارنیوز،

بهاره آروین عضو شورای شهر تهران  با اشاره به تصمیم شورای شهر تهران برای انتشار اسامی ساختمان‌های عمومی به همراه درجه بندی سطح ایمنی آن‌ها بر روی سامانه شفافیت گفت: هدف ما از اشتراک گذاری این اطلاعات با مردم این است که شاید بتوانیم از این طریق نظارت همگانی و فشار افکار عمومی بر دستگاه‌های مسئول را بیشتر کنیم.

 اخبار اجتماعیعضو شورای شهر تهران اظهار کرد: از این طریق مالکان ساختمان‌های عمومی مجبور می‌شوند که برای ایمنی بیشتر ساختمان‌ها گام‌های موثری بردارند.

او با تاکید بر اینکه بخش زیادی از ساختمان‌ها در تهران ناایمن هستند، گفت: ما باید درجات ایمنی را بر اساس واقعیتی که در کشور داریم، سطح بندی کنیم و آن‌ها را که به شکل پرخطری ناایمن هستند شناسایی و معرفی کنیم تا مردم بدانند ساختمان‌هایی که وارد آن می‌شوند چه درجه‌ای از ایمنی را دارند.

آروین خاطر نشان کرد: این برنامه فقط شامل بیمارستان‌ها نیست و همه ساختمان‌های عمومی نظیر ادارات دولتی، بانک‌ها و مدارس را که محل رفت و آمد مردم است را در بر می‌گیرد.

او ادامه داد: در این برنامه اطلاعات ساختمان‌ها به صورت فراگیر بر روی سایت و نقشه منتشر می‌شود تا هر شهروند، در هر نقطه‌ای که می‌خواهد وارد ساختمانی شود، با یک کلیک روی نقشه مشخصات ایمنی آن ساختمان را مشاهده کند.