به گزارش افکارنیوز،

 صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، در جریان بازدید میدانی از پروژه احداث ادامه جنوبی بلوار استاد معین (حدفاصل خیابان نیارکی تا محور ۳۰ متری جی) گفت: عرض 45 متری بلوار استادمعین جنوبی فضای کافی برای احداث 2 لاین تندرو و 2 لاین کندرو را فراهم ساخته است.

اخبار اجتماعیوی ادامه داد:  باتوجه به وجود این باندهای مجزا، مسیرهای دوچرخه و عابر پیاده تفکیک شده‌ و ایمنی این مسیرها با توجه به استانداردهای روز دنیا، تامین شده است.

صبوری دیلمی احداث این معبر ۸۷۵ متری را یکی از پروژه‌های مهم پهنه جنوب غربی شهر تهران دانست و یادآور شد: پروژه بلوار استاد معین جنوبی، موجد تغییرات مهمی در بافت اجتماعی، ترافیکی و فرهنگی منطقه ۹ خواهد بود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: این مسیر، انتهای جنوبی خیابان سی متری جی را به انتهای جنوبی خیابان استاد معین موجود متصل می‌کند و بهره برداری از آن سبب کاهش بار ترافیک بزرگراه آیت الله سعیدی می شود.

وی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این پروژه، ترافیک محلی و گذری در زیرگذر خیابان آزادی و انتهای شمالی خیابان استاد معین تفکیک شده و رفت و آمد شهروندان ساکن در محلات همجوار تسهیل خواهد شد.