اخبار اجتماعی-  سازمان سنجش آموزش کشور شامگاه یکشنبه اعلام کرد آزمون کارشناسی ارشد و دکتری ۹۹ لغو و به زمان دیگری موکول شده است.

به گزارش افکارنیوز، شایان ذکر است که پیش از این سازمان سنجش اعلام کرده بود آزمون دکتری سال 99 روز 26 تیرماه و آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته نیز روزهای دوم و سوم مردادماه برگزار می شود.

 

 

آزمون ارشد و دکتری‌ موقتاً لغو شد

 

پیشتر دکتر زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس یازدهم از وزیر علوم و مسئولان سازمان سنجش خواسته بود تا نسبت به برگزاری کنکور در زمان اوج کرونا تجدیدنظر کنند تا مانع از شیوع بیشتر این بیکاری شوند. وی خواستار جابجایی کنکورهای سال 99 به زمان دیگری شده بود.

زمان برگزاری کنکور دکتری و کارشناسی ارشد اعلام شد

 

فاطمه زرین‌آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تاریخ جدیدی برگزاری کنکور دکتری و کارشناسی ارشد را اعلام کرد.  

اخبار اجتماعیسخنگوی سازمان سنجش در ادامه بیان کرد: بر اساس اعلام وزارت بهداشت ، زمان برگزاری کنکور دکتری ناپیوسته سال ۱۳۹۹ در تاریخ ۹ مرداد ماه و زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در تاریخ پنجشنبه و جمعه ۱۶ و ۱۷ مرداد ماه تعیین شد.  

او در ادامه بیان داشت: سایر آزمون‌ها شامل کاردانی به کارشناسی، آزمون سراسری و کاردانی فنی و حرفه‌ای بر اساس برنامه زمانی قبلی اعلام‌شده برگزار می‌شود.  

 

زرین‌آمیزی در ادامه بیان کرد: کنکور سراسری در تاریخ ۳۰ و ۳۱ مرداد و کنکور فنی‌وحرفه‌ای در تاریخ ۱۴ شهریور برگزار خواهد شد.