به گزارش افکارنیوز،

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، طی دو روز آینده در مناطقی از آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، شمال همدان، شمال مرکزی، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش شدید موقت پیش بینی می‌شود.

 

اخبار اجتماعی-  روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه در بخش‌هایی از شمال غرب، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی بارش پراکنده باران، رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و جمعه بارش، محدود به بخش‌های شمالی شمال غرب کشور و ارتفاعات البرز خواهد شد.

کیفیت هوای تهران قابل قبول است

 شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۶۶ قرار گرفته است و کیفیت هوای تهران قابل قبول است البته همزمان با افزایش دما و افزایش غلظت ازن تا ظهر، هوا آلوده می‌شود.

همچنین این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته به طور میانگین بر روی عدد ۷۸ قرار داشت و کیفیت هوای تهران قابل قبول بود.

رگبار و رعد و برق و وزش باد طی سه روز آینده

همچنین طی سه روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در مناطقی از سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان و هرمزگان رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

از چهارشنبه تا آخر هفته در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل، وزش باد شدید همراه با گرد و خاک خواهد داد.

 

خلیج فارس مواج است

 

از دوشنبه تا چهارشنبه دریای عمان و شرق تنگه هرمز و از روز چهارشنبه شرق خلیج فارس و روز‌های پنجشنبه و جمعه شب، شرق و بخش‌هایی از مرکز خلیج فارس مواج است.