به گزارش افکارنیوز،

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها امروز در استان‌های واقع در شمال غرب، سواحل شمالی، دامنه‌های جنوبی رشته کوه البرز، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در نیمه جنوبی کرمان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و برخی از نقاط هرمزگان، بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.

اخبار اجتماعیهمچنین در بعد از ظهر روز چهارشنبه در استان‌های واقع در ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق خواهد داد.

 کیفیت هوای تهران قابل قبول است

 شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۷۹ قرار گرفته است و کیفیت هوای تهران قابل قبول است البته همزمان با افزایش دما و افزایش غلظت ازن تا ظهر، هوا آلوده می‌شود.

همچنین این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته به طور میانگین بر روی عدد ۷۳ قرار داشت و کیفیت هوای تهران قابل قبول بود.

رگبار باران در سواحل جنوبی دریای خزر

پنج‌شنبه در استان‌های واقع در سواحل جنوبی دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز، خراسان شمالی و برخی مناطق شمال خراسان رضوی و در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و مناطق مرکزی کشور در استان‌های یزد، اصفهان و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد‌های شدید موقت پیش بینی می‌شود.

 

رعد و برق و زش باد در برخی استان ها

جمعه در برخی نقاط شمالی استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی و برخی نقاط خراسان شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی و جنوبی و در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان بارش پراکنده،گاهی با رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

 

جو آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما در هفته آینده

 

از روز شنبه تا اواسط هفته در اکثر نقاط کشور جو آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما خواهد بود.

گفتنی است طی چهار روز آینده در منطقه‌ زابل و طی روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در جنوب سمنان، جنوب تهران، اصفهان، خراسان رضوی و جنوبی خراسان جنوبی و در روزهای چهارشنبه تا اوایل وقت پنجشنبه در استان‌های بوشهر و خوزستان  وزش باد شدید رخ خواهد داد که در بعضی از ساعات احتمال خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی دور از انتظار نیست.

عمان و خلیج فارس مواج هستند

طی دو روز آینده شرق دریای عمان و چهارشنبه و پنجشنبه خلیج فارس و روز‌های پنج شنبه و جمعه دریای خزر مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود.