به گزارش افکارنیوز،

مهدی چمران رئیس سابق شورای شهر تهران در واکنش به اظهارات ضد و نقیض برخی از اعضای شورای شهر تهران درباره آخرین وضعیت احداث بوستان ارتش در پادگان ۰۶ گفت: بر اساس آخرین اطلاعاتی که به دست من رسید، ارتش تفاهم نامه انجام شده را نپذیرفته است.

اخبار اجتماعیرئیس سابق شورای شهر تهران گفت: برخی از اعضای شورای شهر تهران این‌ گونه مطرح کردند که جزئیات تفاهم نامه انجام شده از سوی شهرداری تهران به آن‌ها ارائه نشده و جزئیات آن تنها در کمیسیون ماده ۵ مطرح شده است.

چمران ادامه داد: زمانی که اعضای شورای شهر تهران از جزئیات تفاهم نامه بارگذاری پادگان ۰۶ بین شهرداری تهران و ارتش آگاهی پیدا کردند، نسبت به این تفاهم نامه اعلام نظر کردند و تعدادی از آن‌ها به این تفاهم نامه ایراد گرفتند.

او افزود: نکته‌ای که باید به آن تأکید کنم این است که در حال حاضر وضعیت پادگان ۰۶ به همین شکل موجود مگر چه ایرادی دارد که شهرداری می‌خواهد آن را به بوستان تبدیل کند؟

رئیس سابق شورای شهر تهران بیان کرد: شهرداری تهران می‌خواهد با انجام این تفاهم نامه زمین باز پادگان ۰۶را به بوستان تبدیل کند و پرسش من این است که چرا شهرداری می‌خواهد فضای باز موجو را از بین ببرد؟

چمران تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه امضاء شده از سوی شهرداری تهران با ارتش، قرار بر این است در بخشی از پادگان ۰۶ بارگذاری انجام شود و این بارگذاری در نهایت موجب افزایش تراکم می‌شود که در حال حاضر ما در محدوده پاسداران و پادگان ۰۶ هم فضای باز داریم و در کنار آن نیز شاهد هیچ گونه تراکمی نیستیم.

او تأکید کرد: مدیریت شهری تهران نباید به سمتی حرکت کند که در محدوده پاسداران با توجه به دسترسی‌های موجود تراکم ایجاد شود.