به گزارش افکار نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، بیماری آلزایمر به عنوان یک مشکل عصبی که باعث فراموشی می شود بسیاری از افراد کهنسال و حتی میان سال را در جهان مورد تهدید قرار می دهد. در سالهای اخیر دانشمندان تحقیقات گسترده ای را به منظور کشف راه هایی برای مقابله با این بیماری به انجام رسانده اند.

در جدیدترین تحقیقات انجام شده در دانشگاه شیکاگو در آمریکا مشخص شده است که افرادی که به صورت مرتب به کارهای منزل اعم از پخت و پز و یا شستشوی ظروف و یا لباس ها می پردازند کمتر به آلزایمر دچار می شوند. این تحقیقات در بین ۷۲۱ داوطلب با میانگین سنی ۸۲ سال در این تحقیق ۳ ساله شرکت کردند. پس از سه سال چیزی در حدود ۷۰ نفر از داوطلبین به آلزایمر دچار شدند.

تحقیقات نشان داد که افرادی که فعالیت کمتری دارند دو برابر بیش از دیگران در معرض خطر این بیماری هستند. این تحقیقات نشان داد: که هر گونه فعالیت مثل : ورزش ، شست وشو و یا پخت و پز در منزل باعث می شود تا احتمال ابتلا به این بیماری کاهش یابد. حتی اگر شخص در سنین بالا فعالیت و تحرک خود را آغاز کند به هیچ وجه دیر نیست و این فعالیت می تواند به او در مقابله با این بیماری کمک کند. از دیگر مسائل مهم برای مقابله با این بیماری دوری جستن از دخانیات و استفاده از غذاهای سالم مثل آبزیان و روغن زیتون است.