به گزارش افکارنیوز،

ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در راستای مقابله با ویروس کرونا در ابتدای شیوع این ویروس در کشور اقدامات موثری برای مقابله انجام داده است.

اخبار اجتماعی-با راه اندازی سامانه ۴۰۳۰ تاکنون به ۱۴ میلیون تماس تلفنی پاسخ داده شده است که تمامی تماس‌ها در راستای مشاوره بیماری کرونا بوده است. همچنین ۸ بیمارستان برکت با هزار تخت به بیماران کرونایی خدمت رسانی کرده است. البته این نکته مورد توجه است که ۱۶ درمانگاه سیار به استان‌های قرمز اعزام شده است و در این مناطق مستقر هستند.

درحال حاضر ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ۵۰ میلیون ماسک نانو، سه لایه N۹۵، N۹۹  ، دو میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر مواد محلول و ژل ضدعفونی کننده، ۴۵۰ هزار لباس محافظ کادر پزشکی تولید کرده است و اغلب آن برای مصارف مردمی به نیازمندان مناطق محروم در راستای رزمایش همدلی و احسان ارسال شده است، گفتنی است ۶ میلیون بسته بهداشتی و پروتئینی در بین آسیب دیدگان توزیع شده است.

نکته قابل توجه آن است که ۲۸ میلیون عدد داروی ضد ویروس مورد نیاز وزارت بهداشت توسط ستاد اجرایی تأمین شده است همچنین به صورت هفتگی ۲ هزار و ۵۰۰ کیت تشخیص کرونا تولید می‌شود و تاکنون تولیدات این بخش به ۲۰۳ هزار کیت تشخیص کرونا رسیده است.

درمان موفق ۱۲ بیمار کرونایی در فاز اول و راه اندازی بزرگترین مجتمع تولید ماسک در غرب آسیا با ظرفیت تولید ۴ میلیون ماسک در کشور از دیگر اقدامات ستاد اجرایی برای مقابله با ویروس کرونا است.

آغاز پروژه تحقیقاتی تولید واکسن کرونا از چهار روش توسط ستاد اجرایی درحال پیگیری است؛ همچنین در این راستا ۶۰۰ دستگاه اکسیژن ساز و بای پپ بومی سازی و تولید شد؛ و هم اکنون ۱۸۰ هزار شغل خرد و خانگی با اولویت بیکار شدگان از کرونا ایجاد می‌شود.