به گزارش افکارنیوز،

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی امروز در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، شمال کردستان، شمال زنجان، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس در استان‌های فارس، کهکیلویه و بویر احمر، چهارمحال بختیاری، شرق لرستان، غرب و جنوب اصفهان، شمال مرکزی و جنوب همدان افزایش ابر، بارش پراکنده، گاهی و برق و وزش باد‌های شدید موقت رخ خواهد داد.

اخبار اجتماعیطی ۵ روز آینده بخش‌هایی از ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات و شمال شرق هرمزگان، ارتفاعات کرمان و شرق فارس به تناوب افزایش ابر و بارش پراکنده، کاهی و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

تداوم آلودگی هوا در پایتخت

شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۸۳ قرار گرفته است و کیفیت هوای تهران قابل قبول است البته همزمان با افزایش دما و افزایش غلظت ازن تا ظهر، هوا آلوده می‌شود.

همچنین این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته به طور میانگین بر روی عدد ۱۲۲ قرار داشت و هوای تهران برای گروه‌های حساس جامعه ناسالم بود.

چهارشنبه؛ آغاز بارش ها در کشور

از چهارشنبه بارش در شمال غرب کشور آغاز خواهد شد.

طی این هفته، ماندگاری هوای گرم و شرایط تابستانه در اغلب نقاط کشور برقرار خواهد بود، در استان‌ خوزستان از شنبه تا سه شنبه دما تا آستانه ۴۹ تا ۵۰ درجه سلسیوس خواهد رسید و در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه کاهش محسوس دما در شمال غرب کشور به ویژه ساحل شمالی کشور ۶ تا ۱۰ درجه سلسیوس از گرمای هوا در این مناطق کاسته خواهد شد.

وزش باد شدید در زابل

از امروز تا سه شنبه نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید پیش بینی می‌شود در برخی از ساعات همراه با گرد و خاک خواهد بود.