به گزارش افکارنیوز،

سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در سه ماهه نخست سال ۹۹ به ۳ هزار ۴۱۳ نفر در ۲۷ مرکز ثابت آموزش دولتی در استان تهران آموزش داده است. همچنین ۹ هزار و ۷۰۳ نفر در بیش از ۵۹۸ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد آموزش دیده اند.

اخبار اجتماعی- نکته قابل توجه آن است که ۴۴ کارگاه آموزشی جواز کارگاهی در استان تهران راه اندازی شده است و ۲ هزار و ۶۱۶ نفر نیز درمراکز صنایع، جواز کارگاه‌ها و اصناف خدمات آموزشی دریافت کرده اند. ۲۶۵ کارگاه در جوار پادگان‌ها استان تهران ساماندهی شدند و در سه ماهه ابتدایی سال ۲ هزار و ۲۳۹ سرباز در آن آموزش دیده اند.
 
گفتنی است؛ از ابتدای سال تا پایان ماه خرداد ۴۲ کارگاه سیار آموزشی راه اندازی شده است و ۶۰۴ نفر در تیم‌های سیار در سه بخش شهری، روستایی و عشایر آموزش‌های مختلف دریافت کرده اند.
 
با راه اندازی ۱۷ کارگاه در جوار زندان‌های استان تهران ۴۱۸ زندانی مهارت کسب کردند، همچنین ۸ کارگاه آموزشی مشاغل خانگی راه اندازی شد و ۷۳ نفر در حوزه مشاغل خانگی آموزش دیدند.
 
نکته قابل توجه آن است که با راه اندازی ۵ کارگاه آموزشی ۱۳۴ نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی از ابتدای سال دارای مهارت‌های مختلفی شدند، همچنین ۲۵۳ نفر کارگر ساختمان در بخش صنعت ساختمان مهارت‌های آموزشی کسب کردند.