به گزارش افکارنیوز،

با توجه به آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز برای جنوب سیستان و بلوچستان, ارتفاعات اردبیل, قزوین، البرز, تهران و ارتفاعات زاگرس مرکزی رشد ابر همراه با بارش پراکنده پیش بینی می شود.

اخبار اجتماعیهمچنین در ساعت بعد از ظهر و اوایل شب سه شنبه در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی و اردبیل افزایش ابر و بارش پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

شمال کشور خنک می شود

روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در شمال غرب سواحل دریای خزر ، ارتفاعات زنجان، قزوین، البرز و تهران رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود و طی این دو روز دریای خزر مواج است و همچنین در سواحل دریای خزر کاهش دمای ۴ تا ۶ درجه ای رخ خواهد داد.
 
جمعه برای نوار شمالی کشور افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
 

هوای تهران در وضعیت قرمز قرار گرفت

شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۸۷ قرار گرفته است و کیفیت هوای تهران قابل قبول است، البته همزمان با افزایش دما و افزایش غلظت ازن تا ظهر، هوای تهران در تابستان کرونایی برای همه افراد جامعه آلوده می‌شود.

همچنین این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته به طور میانگین بر روی عدد ۱۶۱ قرار داشت و هوای تهران برای همه افراد جامعه ناسالم بود و به عبارتی شاخص کیفیت هوا قرمز شد.

وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک در برخی مناطق کشور

گفتنی است، از امروز تا آخر هفته به ویژه در ساعات بعد از ظهر در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت رخ می دهد و در همین مدت پدیده غالب در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک خواهد بود و شرق دریای عمان نیز مواج است.