به گزارش افکارنیوز،

 دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده پتروشیمی در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

اخبار سیاسیدر این جلسه دادگاه به اتهامات متهم حمزه لو و همدستانش رسیدگی می‌شود.

در ابتدای جلسه قاضی مسعودی مقام خطاب به متهم صمیمی گفت: ما اطلاعات کافی از سرمایه‌گذاری آقایان در کانادا داریم، شما دفاع حقوقی از خود انجام دهید.

وی ادامه داد: اگر من اجازه داشتم حرف بزنم که در این پرونده چه اعمال ناشایستی نسبت به قضات دادگاه و ضابطین دادسرا صورت گرفته ترسناک می‌شد. نباید برای دفاع از خود دست به اقدامات تهدید آمیز بزنیم. من و همکارانم جز خدا از کسی نمی‌ترسیم و هیچ کاغذی دست من نیست، من قاضی‌ای نیستم که برای شما دنیا و آخرت خود را بفروشم.

قاضی مسعودی مقام تصریح کرد: ما ریز آرای خود را در تمام سامانه‌ها ثبت کرده‌ایم و با کسی خصومت شخصی نداریم. شاید هر قاضی غیر از ما سه نفر بود تحقیقات را انجام نمی‌داد، اما ما یک سال شبانه‌روز و بیش از هزاران ساعت روی این پرونده کار کردیم، اینکه شما پول‌هایی که به حسابتان رفته را کتمان می‌کنید، درست نیست.

وی ادامه داد: اساس را زیر سوال نبرید و از خدا بترسید، اینکه با اموال کشور به هر شکل که می‌خواهید رفتار کنید صحیح نیست، اگر بانک مرکزی در زمان مقرر خودش جلوی این اقدامات را می‌گرفت، امروز ما این مشکلات را نداشتیم. من بیش از شما از خدا می‌ترسم و اعتبار علمی و قضایی خود را برای پرونده‌ها نمی‌فروشم.

مسعودی مقام تصریح کرد: صدای شما موجود است که می‌خواستید از کشور خارج شوید و ما دستگیرتان کردیم، همان اتفاقی که برای آقای اشرف ریاحی هم به وقوع پیوست، چون احتمال فرار شما وجود داشت ما دستگیرتان کردیم.

وی ادامه داد: هیچ موضوعی قاطی نشده است، ۲۶ نامه وجود دارد که در آن‌ها صراحتاً بیان شده که هیچ اجازه‌ای برای تبدیل ریال نبوده است، نامه بیاورید که صریحا گفته باشد شما می‌توانستید ارز را به ریال تبدیل کنید.

قاضی مسعودی مقام بیان کرد: شماره حساب ارزی به شما داده شده بود، اما برای استفاده از منافع شما شرکت‌های تراستی ایجاد کردید، حقیقت را بیان کنید وقتی اطلاعات ضابطین شرکت و بانک همه با هم مطابقت دارد نمی‌توانید صداقت را رعایت نکنید. نامه صریح وزارت نفت وجود دارد که در آن ابلاغ شده که اقدامات قبل از تشکیل شرکت انجام شده است، شما ارز این کشور را خریداری کرده‌اید و آن‌ها را به شرکت‌های خود داده‌اید.

وی ادامه داد: شما باید ۱۴ میلیارد و ۵۹۲ میلیون و ۹۱۱ هزار یورو وارد کشور می‌کردید، اما هزینه آن از کشور خارج شده است. شما نظام بانکی را به هم ریخته‌اید، اگر ارز را می‌خواستید بفروشید چرا به بانک مرکزی نداده‌اید؟

قاضی مسعودی مقام گفت: مستندات موجود است و آن‌ها هم سند حسابداری شرکت‌های خودتان بوده اند تا قبل از ورود ما شریک حنیف نیک نفس و سایر اشخاص اطلاعات قطره‌چکانی و تمام غیر واقعی می‌دادند، اما تمام اسناد را بررسی کرده‌ایم و ریز به ریز کار‌های شما مشخص شده است و نمی‌توانستم پارسال رأی صادر کنم، اما تا کشف حقیقت صبر کردم.