به گزارش افکارنیوز،

روابط عمومی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ؛ مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان مدیریت صنعتی صبح امروز در سازمان مرکزی این دانشگاه با حضور بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی و ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.

اخبار اجتماعی- بیژن رنجبر ضمن ابراز خرسندی از امضای این تفاهم‌نامه اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای یک شبکه یکپارچه دانشگاهی با حدود ۴۰۰ واحد و مراکز علمی و تحقیقاتی متعدد در سطح کشور  است.‌ به همین دلیل امضای تفاهم‌نامه با این دانشگاه، منجر به بروز اتفاقات خوب در زمینه‌های مختلف خواهد شد‌. 

‌وی افزود: یکی از مشکلات اساسی امروز کشور مدیریت اقتصادی ضعیف است که علی رغم وجود منابع سرشار کشور، این موضوع جای سوال و ابهام دارد. علت اصلی این موضوع، شکل نگرفتن حکمرانی اقتصاد دانش بنیان در کشور است، که همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده که از منابع سرشار کشور استفاده بهینه شود. لذا دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال این است که در راستای شکل گیری این حکمرانی نقش آفرینی کند‌.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: به عقیده بنده، با وجود پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های متعدد در سازمان مدیریت صنعتی، امضای تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند در حوزه اولویت‌بندی‌ فناوری‌، شناسایی چالش‌های ملی در راستای طرح پایش و... شاهد اتفاقات خوبی در کشور باشیم. همچنین در حوزه مدیریت راهبردهای توسعه فناوری و تبیین الگوهای نوین حکمرانی فناوری و نوآوری نیز می‌توانیم گام برداریم. 

رنجبر عنوان کرد: شناسایی نیازمندی‌های ملی و نظام مسائل در طرح پایش اجرایی می‌شود. ۴۰ چالش‌ کشور در این قالب شناسایی شده و ظرفیت های مختلف ملی در توسعه فناوری و نوآوری را شناسایی کرده‌ایم و این یکی از راه‌های توسعه کشور است. 

وی با اشاره به ظرفیت‌های این دانشگاه گفت: پتانسیل‌های موجود در دانشگاه آزاد اسلامی، در دانشگاه‌های دولتی وجود ندارد چرا که دانشگاه آزاد دارای شبکه بزرگ با امکانات و ظرفیت‌های متعدد است. در واقع دانشگاه آزاد، دانشگاهی پیشتاز در حوزه فناوری و نوآوری محسوب می‌شود. ضمن این که در حوزه فرهنگ و هنر نیز با تاسیس دانشگاه استاد فرشچیان به خوبی نقش آفرینی کرده است.

رنجبر گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در بحث‌های نوآوری پیشتاز است و دانشگاه فرشتگان و فرشچیان که راه‌اندازی آن سال‌ها در نظام دانشگاه‌های دولتی مطرح بود توسط دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شد و در این راستا دانشگاه فرشچیان هنرهای اسلامی و ملی را در دستور کار قرار داد تا این هنرها به فراموشی سپرده نشود. همچنین دانشگاه‌ فرشتگان برای افرادی که معلولیت‌هایی دارند راه‌اندازی شد. همچنین بحث‌هایی که در کشور در حوزه فناوری مورد غفلت واقع شده در دانشگاه‌ آزاد اسلامی پیگیری می‌شود. 

وی در ادامه افزود: همچنین مدارس مهارتی را برای مهارت افزایی دانشجویان راه‌اندازی کردیم تا بعد از فارغ‌التحصیلی دارای مهارت تخصصی در رشته‌ خود باشند. 

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی دانشگاه آزاد، می توانیم به وسیله این تفاهم‌نامه برای حل غفلت‌های صورت گرفته در کشور تلاش کنیم. به بیان دیگر، تفاهم‌نامه امروز منجر به امضای قراردادهای متعدد میان دانشگاه آزاد و سازمان مدیریت صنعتی در آینده نزدیک خواهد شد.