به گزارش افکارنیوز،

ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه عامل اصلی انتقال ویروس کرونا ارتباطات نزدیک شهروندان است، اظهار کرد: اگر مردم در اتوبوس و مترو ماسک داشته باشند و سرشان پایین باشد و پشت به پشت هم قرار گیرند، آن وقت اتوبوس و مترو عامل مهمی برای انتقال ویروس کرونا محسوب نمی‌شوند.

اخبار اجتماعیعضو شورای شهر تهران با بیان اینکه ویروس کرونا در فضا‌های سربسته بیشتر منتقل می‌شود، تصریح کرد: از زمان شیوع کرونا بیشترین آمار ابتلا به کرونا را در تاکسیرانی داشتیم، به طوری که ۳۵۰ نفر در تاکسیرانی و ۲۲۰ نفر هم در اتوبوسرانی به کرونا مبتلا شدند.

او با بیان اینکه شیوع کرونا در میان شهروندان عوامل متعددی دارد، گفت: شاهراه‌های اصلی شیوع کرونا که باید بسته شوند، رستوران‌ها و برگزاری مجالس عروسی و عزا هستند.

خداکرمی تصریح کرد: در حال حاضر بحث انتقال کرونا از کف کفش‌ها مطرح است، چون وقتی مردم وارد خودرویشان می‌شوند، اگر کف کفششان آلوده باشد، کف خودرو هم آلوده می‌شود و با روشن کردن کولر خودرو این آلودگی در محیط داخلی خودرو پراکنده می‌شود و در صورت استنشاق فرد را آلوده می‌کند، لذا توصیه می‌کنیم شهروندان در خودروی شخصی هم ماسک بزنند و به صورتشان دست نزنند.