به گزارش افکارنیوز،

احمد مسجدجامعی عضو شورا شهر تهران صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود که در جلسه علنی شورای شهر ایراد کرد با اشاره به درگذشت روح‌الله رجایی سردبیر روزنامه جام‌جم در اثر ابتلا به کرونا گفت: او تقریبا ۱۰ سال قبل در روزنامه همشهری فعالیت داشت و اقدامات خوبی در راستای حمایت از شهروندان انجام داد.

اخبار اجتماعی- او با بیان اینکه نهضت نوسازی مدارس زاهدان در پی وقوع یک حادثه توسط روح الله رجایی ایجاد شد، اظهار کرد: پس از سیل مازندران، پویشی به نام "مهر تا مهر" توسط مرحوم رجایی شکل گرفته بود که موفق شدند ۵۰ هزار کتاب و هزاران قطعه اسباب بازی برای کودکان سیل زده جمع آوری کرده و برای آن‌ها ارسال کنند.

مسجد جامعی با بیان اینکه مرحوم رجایی برای شهر و کشور زحمات زیادی کشیده است اظهار کرد: بر این اساس از همکاران و دوستان در کمیته نامگذاری شورای شهر تقاضا می‌کنم در نام گذاری‌ها به این افراد توجه کنند.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شورای شهر برای نامگذاری معبری به نام پزشکان جان باخته در مبارزه با کرونا تصمیم گیری کرد گفت: باید حواسمان باشد که خبرنگاران به خاطر فعالیت آرام شان مورد غفلت و بی توجهی قرار نگیرند.

او در پایان تاکید کرد: باید در نامگذاری خیابان‌ها و معابر به نام خبرنگارانی که در سطح ملی و شهری فعالیت‌های مؤثری داشته اند اقدام کرد که نامگذاری خیابانی به نام روح‌الله رجایی از جمله پیشنهادات است.