به گزارش افکارنیوز،

فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان تکمیل فرم خود اظهاری ویژه داوطلبان کنکور دکتری ناپیوسته گفت: به منظور فراهم کردن تسهیلات لازم برای آن دسته از داوطلبان آزمون دکتری سال ۱۳۹۹ که دچار بیماری کرونا شده ‌اند اعم از داوطلبانی که در بیمارستان بستری شده اند  یا در منزل قرنطینه هستند، سازمان سنجش آموزش کشور با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر خاصی را در نظر گرفته است.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد:  داوطلبان کنکور دکتری که علائم قطعی ابتلا به ویروس کرونا از تاریخ ۲۸ تیر برای آنها تائید شده است از امروز جمعه ۳ مرداد به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و نسبت به تکمیل فرم خود اظهاری اقدام کنند.  

زرین آمیزی یادآور شد: داوطلبان تا تاریخ شنبه ۴ مرداد فرصت دارند این فرم را تکمیل کنند؛ بعد از پایان مهلت ثبت نام امکان ویراش اطلاعات برای داوطلبان مبتلا به ویروس کرونا وجود ندارد.  

داوطلبان کرونایی در بیمارستان کنکور می‌دهند

زرین  آمیزی ادامه داد: این داوطلبان باید گواهی مبنی بر داشتن بیماری کرونا که مورد تایید بیمارستان باشد یا نتیجه آزمایش مبنی بر مثبت بودن تست کرونا را در سامانه خود اظهاری بارگذاری کنند همچنین داوطلبانی که مبتلا به بیماری براساس دستور العمل‌ های وزارت بهداشت  به همراه سایر داوطلبان در کنکور شرکت نمی کنند و آزمون برای این دسته از افراد در بیمارستان های تعیین شده در شهرهای محل آزمون  برگزار خواهد شد.

آزمون دکتری ناپیوسته در ۹ مرداد برگزار خواهد شد

سخنگوی سازمان سنجش ادامه داد: کارت شرکت در آزمون دکتری از ۶ مرداد برای مشاهده و پرینت روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار می‌گیرد و داوطلبان تا ۸ مرداد مهلت دارند نسبت به تهیه کارت شرکت در آزمون اقدام کنند؛ کنکور دکتری ناپیوسته در تاریخ ۹ مرداد برگزار خواهد شد.

او در پایان اضافه کرد: در مرحله قبل که مقرر بود کنکور دکتری در تاریخ ۲۶تیر برگزار شد خود اظهاری داوطلبان از ۲۰ تیر فعال و شنبه، ۲۱ تیر  به پایان رسید اما در این مهلت جدید بر اساس آمار نهایی از سامانه خود اظهاری ویژه داوطلبان دکتری ۱۶۸ نفر از داوطلبان در قرنطینه خانگی و ۵ نفر در بیمارستان بستری بوده اند.