به گزارش افکارنیوز،

مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش درباره تمهیدات بهداشتی در نظر گرفته شده برای سال تحصیلی آینده باتوجه به وضعیت شیوع کرونا در کشور بیان کرد: سه سناریوی وضعیت قرمز، زرد و سفید را برای سال تحصیلی آینده  در نظر گرفتیم که براساس آن عمل خواهد شد.

اخبار اجتماعیاو ادامه داد: دستورالعمل سناریوهای در نظر گرفته شده هم  توسط معاونت‌های ابتدایی و متوسطه به استان‌های سراسر کشور ارسال شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش از رایزنی جدید با وزارت بهداشت درباره بازگشایی مدارس هم خبر داد و اظهار کرد: در این رایزنی‌ها مسائل مختلف  مربوط به بازگشایی مدارس مطرح خواهد شد و نتایج را اعلام خواهیم کرد اما به طور کلی سناریوهای در نظر گرفته شده تغییری نخواهد داشت و بالاخره یک یا ترکیبی از وضعیت‌های تعریف شده را پیش رو داریم.

قول تخصیص کامل سرانه بهداشتی مدارس 

حمیدی درباره تامین و تخصیص سرانه بهداشتی به مدارس گفت که هماهنگی‌های لازم با سازمان مدیریت و شخص آقای نوبخت انجام شده است تا تخصیص اعتبار برای سرانه بهداشتی مدارس کامل انجام شود  البته هنوز میزان آن مشخص نیست و وابسته به شرایط و وضعیت کشور متغیر خواهد بود اما به هر ترتیب سعی داریم همانطور که در بازه زمانی یک ماهه رفع اشکال مدارس مشکلی نداشتیم در سال تحصیلی آینده هم از حیث سرانه بهداشتی مشکلی وجود نداشته باشد.

او تصریح کرد: به هر ترتیب پیاده سازی هر کدام از سناریوهای در نظر گرفته شده متناسب با شرایط سهل گیرانه یا سخت‌گیرانه کشور خواهد بود.