به گزارش افکارنیوز،

مهدی دولتیار معاون توسعه و منابع انسانی شهرداری منطقه ۱۹ تهران در واکنش به اعتراض برخی از کارکنان شهرداری این منطقه به دور کار نشدنشان با توجه به پیک دوم شیوع کرونا در پایتخت گفت: متأسفانه برخی از همکاران من در شهرداری منطقه ۱۹ نسبت به شیوه نامه‌های ابلاغی بی توجه هستند و آن را به خوبی مطالعه نمی‌کنند.

اخبار اجتماعیمعاون توسعه و منابع انسانی شهرداری منطقه ۱۹ تهران افزود: بر اساس شیوه نامه ابلاغی برخی از کارکنان شهرداری به دلیل ماهیت معاونت، مشغول به فعالیت هستند و در آنجا امکان بهره‌مندی از دور کاری را ندارند و باید در محل کار خود حاضر شوند.

دولتیار ادامه داد: از ۲۵ تیرماه که ابلاغیه دور کاری کارکنان شهرداری تهران ابلاغ شد، افراد بیمار و دارای اولویت در فهرست دور کاری قرار گرفتند و دور کار شدند و ما در شهرداری منطقه ۱۹ از آن‌ها گزارش هفتگی عملکرد دریافت می‌کنیم.

او با اشاره به اینکه در برخی از حوزه‌ها و معاونت‌های شهرداری افراد برای دور کاری معرفی نشدند، ادامه داد: طبق تأکید شهردار تهران مبنی بر دور کاری بخشی از کارکنان شهرداری تهران با حوزه‌های مربوطه مکاتبه کردیم تا فهرست اسامی افراد دارای اولویت جهت دور کاری احصاء و اعلام شود.

معاون توسعه و منابع انسانی شهرداری منطقه ۱۹ تهران با اشاره به اینکه در برخی از معاونت‌ها امکان دور کاری وجود ندارد، تصریح کرد: حوزه خدمات شهری از جمله حوزه‌هایی است که باید رصد دائم فعالیت‌های پیمانکاران در آن انجام شود و این امکان وجود ندارد تا کارمند شهرداری از خانه بر فعالیت‌ها نظارت کند.

دولتیار بیان کرد: در حال حاضر نیمی از کارکنان شهرداری منطقه ۱۹ دور کار هستند.