به گزارش افکارنیوز،

محمد دهرویه سرپرست معاونت توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد تهران اظهار کرد: باتوجه به شیوع بیماری کرونا در کشور ادای نذورات خیرین برای عید قربان مطابق سال‌های گذشته انجام نمی‌شود.

اخبار اجتماعیاو گفت: سال‌های گذشته در ادارات کمیته امداد کار ذبح گوسفند با نظارت دامپزشک انجام می‌شد و در نهایت با نظارت‌های صورت گرفته گوشت‌ها در ادارات بسته بندی و تحویل خانواده‌های نیازمند می‌شد.

دهرویه با بیان اینکه امسال با وجود کرونا در کشور سازمان دامپزشکی روند سال‌های گذشته را ممنوع کرده است، ادامه داد: طبق مکاتباتی که انجام شده است مقرر شد خیرین برای ذبح نذورات عید قربان خود به ۲۱ مرکز کشتارگاهی صنعتی اعلام شده در استان تهران مراجعه کنند.

سرپرست معاونت توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد تهران افزود: خیرین می‌توانند برای قربانی مبالغ خود را به حساب‌های کمیته امداد واریز کنند و یا حضوری به کشتارگاه‌های اعلام شده مراجعه کنند.

او با بیان اینکه امسال برای توزیع نذورات به ادارات کمیته امداد اعلام شده و برای جلوگیری از ازدحام در ورزشگاه‌ها و مدارس اطراف ادارات این عمل انجام شود، ادامه داد: خانواده‌های تحت پوشش با رعایت فاصله اجتماعی می‌توانند برای دریافت گوشت‌های نذری به ادارات کمیته امداد در سطح استان مراجعه کنند.

دهرویه تصریح کرد: توزیع گوشت‌های قربانی بین نیازمندان در روز عید و روز بعد از عید انجام می‌شود.

او با بیان اینکه هم وطنان می‌توانند باشماره گیری تلفن ۰۲۱۷۳۵۵ و درج عدد ۱۴، شماره گیری کد دستوری #۰۲۱*۸۸۷۷* و استفاده از اپلیکیشن بانی خیر در طرح جمع آوری نذورات عید قربان مشارکت کنند.

سرپرست معاونت توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد تهران با بیان اینکه تمامی ادارات کمیته امداد در روز جمعه باز هستند، گفت: افرادی که توانایی مالی پرداخت مبلغ کل یک گوسفند را ندارند می‌توانند در طرح نیابتی با پرداخت مبلغ دلخواه خود ما را در ذبح نیابتی خود شریک بدانند.

او با بیان اینکه مراکز نیکوکاری سال گذشته برای نذورات عید قربان ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان جمع آوری کردند، گفت: پیش بینی می‌شود امسال با توجه به شیوع کرونا و نیاز بیشتر مردم مبلغ جمع آوری شده بیشتر باشد.