به گزارش افکارنیوز،

از گنبدکاووس، سیدعباس صالحی امروز در آستانه سالگرد شهدای منا در ارتباط تصویری با خانواده شهیده «اغول بی‌بی قورچائی» اظهار کرد: شهدای منا «مهاجرالی‌الله» بودند و این وعده الهی است که هر فردی از منزل خود به نیت و سوی بیت‌الله‌الحرام حرکت کند «مهجورالی‌الله» است و از اجر خاصی برخوردار خواهد بود.

اخبار اجتماعی- وی تصریح کرد: همه شهدا در نزد خداوند جایگاه ویژه‌ای دارند اما شهدای منا به خاطر مظلومیت‌شان در زمان شهادت از بقیه شهدا ممتازتر خواهند بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به شناسایی شهیده  «اغول بی‌بی قورچائی» بعد از چند ماه از شهادتش ادامه داد: همسر این شهیده پس از ماه‌ها از سرنوشت همسر خود بی‌اطلاع بود و این مظلومیت این شهیده بزرگوار را می‌رساند.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۴ در حادثه منا ۴۶۰ زائر ایرانی شهید شدند که از این تعداد ۸۰ شهید از برادران و خواهران اهل تسنن بودند و ۴۹ نفر از آنها از استان گلستان شهید شدند.

شهیده «اغول بی‌بی قورچائی» زائر گلستانی از روستای «قورچای» از توابع شهرستان آزادشهر در سال ۱۳۹۴ در حادثه منا به شهادت رسید اما تا چندین ماه خانواده وی از سرنوشت و شهادت وی بی‌اطلاع بودند.