محمدرضا احمدی سنگری همکاری سه جانبه ستاد ملی مبارزه با کرونا ، وزارت آموزش و پرورش و آموزش عالی و امضاء پروتکل نحوه برگزاری کنکور را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: طبق آخرین اطلاعات واصله کنکور 99 قرار شد با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود.

اخبار اجتماعی - عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در مواجهه با موضوع برگزاری و یا لغو کنکور سراسری امسال نظریه‌ها و دیدگاه‌های مختلفی وجود دارد عنوان کرد: اگر نظر شخصی مرا را بخواهید به عقیده بنده با توجه به نگرانی‌های جوانان و خانواده‌های آنان بهتر است ستاد ملی مبارزه با کرونا تجدیدنظری در این زمینه داشته باشد.

احمدی سنگری تماس‌های مکرر داوطلبان برای اطمینان از زمان برگزاری کنکور سراسری 99 و فشارهای روحی و روانی که به خاطر همین موضوع به آنان وارد می‌شود را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: دیدگاه حقوقی بنده این است که شاید بهتر باشد زمینه لازم برای برگزاری کنکور با تمام ضوابط و دستورالعمل‌ها فراهم شود.

وی جلسه اخیر کمیسیون آموزش و تحقیقات و بحث و بررسی بر روی چگونگی برگزاری کنکور را مورد توجه قرار داد و ابراز داشت: نظر اعضاء کمیسیون این است که نباید امر آموزش در کشور تعطیل شود از طرفی امکان دارد چالش شیوع ویروس کرونا همچنان ادامه پیدا کند بنابراین باید تدبیری اساسی در این زمینه اندیشیده شود. 

نماینده مردم رشت در مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا تعویق زمان برگزاری کنکور بر روی داوطلبان آثار منفی روحی خواهد داشت یا خیر افزود: برخی از داوطلبان با ما تماس می‌گیرند و خواستار به تعویق افتادن کنکور 99 هستند از طرفی برخی هم معتقدند در یکسال گذشته زحمت زیادی کشیده‌اند و باید کنکور برگزار شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برگزاری کنکور سراسری امسال با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی مدنظر ستاد ملی کرونا و تجمیع دیدگاه‌های مختلف در این زمینه را مورد تأکید قرار داد و گفت: با توجه به آن‌که روزهای آینده را نمی‌توان پیش‌بینی کرد بنابراین در مورد برگزاری کنکور امسال باید همچنان منتظر شرایط باشیم. 

احمدی سنگری با بیان اینکه احتمال دارد خود ستاد ملی مبارزه با کرونا در صورت وخیم شدن شرایط شهرهای مختلف کشور و شیوع گسترده کرونا کنکور 99 را به تعویق بیندازد اظهار داشت: به هر حال تا این لحظه که بنده سخن می‌گویم قرار شده کنکور امسال با رعایت کامل ضوابط و نکات بهداشتی در کشور برگزار شود.