به گزارش افکارنیوز،

مهدی پازوکی،  مدیرکل مدیریت بحران لرستان با اشاره به آخرین وضعیت آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع کوهدشت و منطقه « گاچال » اظهار داشت: در حال حاضر مسئولان منابع طبیعی، فرمانداری و… در منطقه هستند و مراحل نهایی اطفای حریق در حال انجام است.

اخبار اجتماعی- وی با با بیان اینکه بر اساس اعلام منابع طبیعی برآورد اولیه سطح آتش سوزی در این منطقه تقریباً ۱۰ هکتار است گفت: عمده این آتش سوزی در سطح مراتع و پوشش گیاهی منطقه بوده و خیلی درخت‌های جنگلی در این آتش سوزی از بین نرفته است.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان تاکید کرد: احتمالاً این آتش سوزی تا ۱.۵ ساعت دیگر مهار می‌شود اما ما اعلام کرده‌ایم که نیروها امشب نیز در منطقه مستقر بمانند چرا که در منطقه شاهد وزش باد هستیم و ممکن است دوباره آتش شعله ور شود.

پازوکی تاکید کرد: یک فروند بالگرد از مرکز استان به منطقه اعزام کرده‌ایم.

بنابر این گزارش، آتش سوزی منطقه «گاچال» شهرستان کوهدشت عصر روز گذشته (چهارشنبه) صورت گرفت که با تلاش نیروهای امدادی ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه بامداد امروز اطفا شد، اما دوباره صبح امروز با وزش باد، آتش در این منطقه شعله ور شد و تا کنون نیز ادامه داشته است، بر اساس اعلام مسئولان این آتش سوزی تا ۱.۵ ساعت دیگر مهار خواهد شد.