به گزارش افکارنیوز به نقل از ايسنا، كامران دانشجو در حاشيه نشست روساي دانشگاهها در جمع خبرنگاران در خصوص بدهي دو ميليارد توماني دانشگاه آزاد، گفت: اگر اين مسئله در هيات امناي دانشگاه آزاد مطرح شود آن موقع ميتوانم نظر خود را ارايه كنم.

وی همچنین در خصوص برنامه وزارت علوم برای برقراری ارتباط بیشتر با دانشگاه آزاد، تصریح کرد: وزارت علوم متولی آموزش عالی کل کشور است نه تنها دانشگاه‌های دولتی. در این راستا سیاست‌گذاری‌ها در وزارت علوم انجام می‌شود و بر مبنای سیاست‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ می‌گردد و دانشگاه‌های آزاد، غیر انتفاعی، ‌دولتی، پیام نور و سایر دستگاه‌های آموزش عالی موظفند این سیاستها را اجرا کنند.

وی در خصوص برنامه وزارت علوم برای برابرسازی مدارک دانشگاه آزاد با مدارک دانشگاه‌های دولتی، گفت: بنده به عنوان مسئول آموزش عالی تلاش می‌کنم که اولا رشته‌محل‌های دانشگاه آزاد شاخص‌های خاص خود را داشته باشد و در مرحله بعدی با توسعه طرح بورسیه مربی در این دانشگاه بستر ارتقای کیفیت این دانشگاه را فراهم می‌کنیم.

وی با بیان اینکه وزارت علوم تمامی مدارک دانشگاه‌های آزاد، غیر انتفاعی و پیام نور را به رسمیت می‌شناسد، اظهار کرد: با این وجود حوزه کاربرد در جامعه خود انتخاب می‌کند که کارمند او دارای چه مدرکی باشد اما مدارک همه دانشگاه‌هایی که مجوز شورای گسترش وزارت علوم را دارند، ارزشمند است.

وزیر علوم در خصوص ظرفیت‌ رشته‌های دانشگاه آزاد، گفت: تمامی رشته مکان‌ها و ظرفیت‌های این دانشگاه باید به تصویب شورای گسترش وزارت علوم برسد. اگر ظرفیتی بیشتر یا کمتر از این تعداد در رشته‌ای پذیرش شود، باید اصلاح شود. وی با بیان اینکه تا کنون ۲۶ نفر از دانشگاه آزاد برای استفاده از بورسیه تحصیلی مربیان معرفی شده‌اند، اظهار کرد: بر اساس توافق انجام شده قرار است ۵۰ درصد هزینه بورس این دسته از مربیان توسط وزارت علوم و مابقی توسط دانشگاه آزاد پرداخت شود. در همین راستا از دانشگاه‌های دولتی ۲۳۳ نفر، ‌ دانشگاه‌های غیرانتفاعی ۱۸ نفر و از سایر دانشگاه‌ها ۱۰ نفر بورس مربی شده‌اند.افزایش ۴۰ درصدی بودجه فرهنگی دانشگاه‌ها


وی در خصوص بودجه فرهنگی دانشگاه‌ها، گفت: هنوز بودجه کمیسیون تلفیق مجلس بیرون نیامده است، اما بودجه فرهنگی امسال دانشگاه‌ها نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش خواهد داشت.اگر قانون فاز دوم یارانه‌ها ابلاغ شود اجرا می‌کنیم


دانشجو در ادامه در خصوص اجرای فاز دوم یارانه‌ها و امکان بالا رفتن هزینه‌ها در دانشگاه‌ها، گفت: هرچه که قانون ابلاغ کند ما آنرا اجرا می‌کنیم. ضمن اینکه دولت کار کارشناسی انجام می‌دهد و حتما پیش‌بینی‌های لازم را خواهد کرد.

وی در خصوص انتقال آموزشکده‌های فنی حرفه‌ای به وزارت علوم، تصریح کرد: نهایت سعی‌ خود را برای رفع مشکلات دانشگاه فنی حرفه‌ای به کار خواهیم گرفت. چرا که این دانشگاه نیز عضوی از خانواده آموزش عالی است.حمایت وزارت علوم از انتقال دانشگاه‌های تهران به خارج از شهر


دانشجو در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص انتقال دانشگاه‌های تهران به خارج از شهر، گفت: مسئله‌ای به نام انتقال در ستاد وزارت علوم مطرح نیست اما اگر دانشگاهی تمایل داشته باشد و بخواهد که به خارج از تهران منتقل شود ما نیز به آن کمک می‌کنیم.مشکلات عوارض شهرداری دانشگاهها در حال بررسی است


عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي در خاتمه در خصوص مشكلات برخي دانشگاهها براي عوارض شهرداري، گفت: اين مشكلات در حال بررسي است چرا كه با توجه به خدماتي كه شهرداري به دانشگاهها ارائه ميدهد، نبايد به منابع درآمدي شهرداري نيز لطمهاي وارد شود كه اين مسئله از نظر حقوقي در دانشگاهها در حال بررسي است.