به گزارش افکارنیوز،

دکتر سیما سادات لاری درباره میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی بیان کرد: پس از اداره‌ها و آرامستان‌ها، رستوران‌ها با 77.27 درصد و داروخانه‌ها با 76.5 درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی قرار دارند.

اخبار اجتماعی- وی ادامه داد: همچنان نانوایی‌ها و پاساژها درصدهای کمی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی را داشته و تقاضای ما این است که به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند.

معاون وزیر بهداشت درباره میزان افزایش استفاده از ماسک نیز گفت: تا 24 تیر ماه مردم در مراکز و اماکن عمومی حدود 66.84 درصد از ماسک استفاده می‌کردند که این میزان تا اول مرداد به 68.23 درصد و در هفتم مرداد ماه به 72.98 درصد رسیده است.

وی ادامه داد: همچنان افراد شاغل و کارمندان در اداره‌ها و موسسه‌ها و بانک‌ها بیشترین میزان استفاده از ماسک در کشور را دارند. به طوری‌که این میزان تا 24 تیر ماه، 82.31 درصد بود و در اول مرداد ماه به 86.27 و در هفتم مرداد ماه به 87.56 درصد رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره روند میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور نیز اظهار کرد: درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور تا 27 اردیبهشت ماه حدود 77.57 درصد بود که این میزان تا 15 خرداد ماه به حدود 22.66 درصد و تا 21 خرداد ماه به 17.59 درصد رسید. این روند با توجه به نگرانی‌ها و ارائه آموزش‌ها و تشدید بازرسی‌ها به مرور روند صعودی گرفت و تا 4 تیر ماه به 26.36 درصد و تا اول مرداد ماه به 45 درصد و تا هفتم مرداد ماه به 51.81 درصد رسیده است.

لاری گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و همچنین شست‌وشوی مداوم دست‌ها، سه اصل مورد تاکید وزارت بهداشت برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است. از همه اصناف و مردم می‌خواهیم که این موارد را جدی بگیرند تا با همکاری و همراهی یکدیگر، زنجیره انتقال ویروس را قطع کنیم.