به گزارش افکارنیوز،

کنکور کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۳۹۹ در نوبت صبح و عصر روز پنج شنبه ۲۳ مرداد و صبح و عصر روز جمعه ۲۴ مرداد در ۳۵ حوزه امتحانی و ۴۳ رشته و ۱۱ مجموعه برگزار خواهد شد.

اخبار اجتماعی - شروع روند آزمون نوبت صبح از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه و شروع آن راس ساعت ۹ صبح و شروع روند آزمون نوبت عصر ساعت ۱۴ و ۳۰ و شروع آن راس ساعت ۱۶ عصر است.

مدت زمان پاسخگویی به سوالات در رشته آمار زیستی ۱۱۰ دقیقه، رشته مهندسی پزشکی بیوالکتریک ۱۲۰ دقیقه و بقیه رشته‌ها به مدت ۱۶۰ دقیقه است.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه از تاریخ شنبه ۱۸ مرداد آغاز و تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۲۰ مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

از ورود داوطلبان فاقد کارت ورود و کارت شناسایی (کارت ملی یا شناسنامه) به جلسه آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد.

داوطلبان جهت دریافت کارت باید ۳ مرحله زیر را انجام دهند:

مرحله اول: پس از ورود با کد رهگیری، ابتدا فرم خود اظهاری قابل رویت است. پس از تکمیل و تایید این فرم، به مرحله دوم وارد می‌شوید. این فرم در زمان فعال بودن سامانه جهت دریافت کارت، فعال است. لازم به تاکید است پس از اتمام مهلت دریافت کارت ورود به جلسه، برای  رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اعلام به حوزه امتحانی داوطلب، این فرم تا ۲۴ ساعت قبل از جلسه آزمون، قابل ویرایش خواهد بود.

مرحله دوم: در این مرحله ویرایش معدل فعال می‌شود. داوطلب در صورت نیاز به تصحیح معدل، گزینه ویرایش را انتخاب و در صفحه باز شده نسبت به تصحیح معدل خود اقدام کند. در صورتی که معدل صحیح باشد و نیاز به ویرایش نداشته باشد، گزینه ثبت نهایی زده شود. این مرحله فقط در زمان فعال بودن دریافت کارت فعال خواهد بود و پس از اتمام زمان دریافت کارت، ویرایش معدل به هیچ عنوان امکان پذیر نیست.

مرحله سوم: پس از اتمام و ثبت نهایی دو مرحله قبلی، دریافت کارت فعال می‌شود و داوطلب می‌تواند کارت خود را دریافت کند. به همراه کارت برگه راهنما نیز چاپ خواهد شد.

داوطلبان فقط مجازند همراه خود مداد، پاک کن، کارت شناسایی معتبر و ماسک (و فقط برای ۷ رشته مشخص شده ماشین حساب ساده) داشته باشند. به منظور رعایت نکات بهداشتی و حفظ سلامتی تمام داوطلبان، افرادی که مبتلا به بیماری کرونا باشند، از سایر داوطلبان جدا شده و در فضایی مجزا امتحان خواهند داد.