به گزارش افکارنیوز،

ظهر امروز سید راشد جزایری در نوزدهمین جلسه ستاد استانی مبارزه با ویروس کرونا گفت: جلساتی برای ساماندهی تیم‌های نظارتی برای برگزاری آزمون  سراسری کنکور تشکیل شده است که بدون ایجاد مشکل این برنامه اجرا شود.

اخبار اجتماعی- معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد ادامه داد: داوطلبان شرکت در کنکور سراسری باید در سامانه سلامت ثبت‌نام کرده و وضعیت آن‌ها توسط مراقبان سلامت مورد ارزیابی قرار گیرد و تیم‌های نظارتی نیز قبل، بعد و حین آزمون بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کنکور نظارت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: از جلسه قبل ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا تا به امروز تعداد ۳ هزار و ۱۳۹ مورد بازرسی صورت گرفته است و تعداد ۳۰ واحد متخلف پلمب شدند.

جزایری اضافه کرد: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در چهارمحال و بختیاری از ۸۵ درصد به ۸۶ درصد افزایش یافته و در حال حاضر ۹۵ مورد متخلف به دادگاه معرفی شدند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: در طی هفته گذشته شرکت برق و سازمان بنیاد شهید جزو بهترین دستگاه‌های رعایت‌کننده پروتکل‌های بهداشتی بوده‌اند و منابع طبیعی و شرکت گاز جزو ضعیف‌ترین دستگاه‌ها هستند.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص برگزاری مراسمات ایام محرم پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها به سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان متولی برگزاری مراسمات سطح استان ابلاغ شده است.

جزایری تصریح کرد:اجرای غربالگری مرحله سوم در دستور کار قرار گرفته است و بنا شده  این غربالگری با اولویت گروه‌های سنی کودکان، مادران باردار، سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای صورت پذیرد.