به گزارش افکارنیوز،

حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: 98 درصد مهارت آموزان در پودمان اول قبول شدند؛ البته از بین 10 هزار نفر، 322 نفر هم به آزمون نرسیدند که یا به سامانه وصل نشدند و یا اینکه دسترسی نداشتند.

اخبار اجتماعی- وی با بیان اینکه محتوای پودمان توسط اساتید خبره آماده شده است، ادامه داد: ما از آموزش کم نمی‌گذاریم و این دوره یک دوره با اهمیت است.

خنیفر اضافه کرد: معلم فرهیخته‌ای می‌خواهیم که دروس روشی مثل روش تدریس، روش ارزشیابی، روش تکنولوژی آموزشی، روان‌شناسی تربیتی و تعلیم و تربیت اسلامی را یاد گرفته باشد؛ نمی‌توانیم کسی که فیزیک محض خوانده است بدون فنون تدریس ، ارزشیابی آموزشی و آشنایی با تکنولوژی مهارت‌های کنترل کلاس، به مدرسه بفرستیم. 

رئیس دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: منابع معرفی شده تخصصی هستند و مهارت آموزان فکر می‌کردند که در راستای درس‌های خودشان است.

وی با بیان اینکه دروس تخصصی طی 3 پودمان برای 10 هزار و 961 مهارت‌آموز برگزار می‌شود، افزود: مهارت‌آموزان باید پودمان اول و دوم را تا 15 شهریور بگذرانند و یک پودمان سوم می‌ماند که اعلام کردیم آذری و دی با امتحان جامع برگزار شود. 

خنیفر درباره مهارت آموزانی که نمره آزمون پودمان‌ها را نیاوردند و یا اینکه نتوانستند در آزمون شرکت کنند، گفت: تا دو دوره دیگر امتحان برگزار می‌کنیم و نگرانی وجود ندارد.