به گزارش افکارنیوز،

احمدی کارشناس هواشناسی با بیان اینکه برای فردا در جنوب شرق کشور از جمله کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب شرق فارس ، رگبار باران و رعد و برق و همچنین وزش باد شدید پیش بینی می‌شود افزود: برای تمامی این مناطق  هشدار آبگرفتگی معابر صادر شده است و احتمال وقوع گرد و خاک وجود دارد.

اخبار اجتماعی- او ادامه داد: از روز جمعه و شنبه از شدت این بارش ها کاسته شده و در این مناطق شاهد بارش‌های پراکنده گاهی همراه با رعد و برق خواهیم بود.

این کارشناس هواشناسی تاکید کرد: در ارتفاعات شمال شرق کشور و سواحل دریای خزر بارش باران پیش بینی می‌شود و از روز شنبه این جو آرام خواهد شد.

 گرد وخاک و وزش باد‌های شدید از 5 روز آینده در سیستان

احمدی توضیح داد: از ۵ روز آینده در شمال سیستان و بلوچستان و زابل شاهد گرد وخاک و وزش باد‌های شدید خواهیم بود.

او تاکید کرد: طی ۵ روز آینده به تدریج در تمامی شهر‌ها روند افزایشی دما را خواهیم داشت.

 وضعیت آب وهوای تهران

این کارشناس هواشناسی درباره وضعیت آب وهوای تهران هم گفت: در شهر تهران پدیده دمایی خاصی وجود ندار‌د و طی سه روز آینده شاهد افزایش تدریجی دما و وزش باد هستیم. تا ۴ روز آینده شاهد افزایش دمای ۴ تا ۵ درجه خواهیم بود به طوری که دمای هوا از ۳۰ به ۳۵ درجه می‌رسد.

او ادامه داد: بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۰ و ۱۹ درجه خواهد بود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: فردا اهواز با بیشینه دمای ۴۴ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۸ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

او تاکید کرد: رگبار، رعد و برق و وزش باد در برخی مناطق کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و فارس وجود دارد و در شرق کشور به ویژه شمال سیستان و بلوچستان وزش شدید باد و گرد و خاک پدیده غالب است.

احمدی تصریح کرد: مرکز و شرق خلیج فارس مواج است همچنین  باید از تردد شناور‌های سبک و فعالیت‌های صیادی خودداری شود.