به گزارش افکارنیوز،

اهدای عضو سنت بسیار پسندیده و نیکویی است که انسان پس از مرگ هم می‌تواند مؤثر باشد و با رفتن خود به افراد زیادی از بیماران نیازمند و چشم به راه جامعه جان دوباره دهد.

اخبار اجتماعی- خوشبختانه اهدای عضو طی سال‌های گذشته تاکنون در کشورمان ایران رشد خوبی داشته و بسیاری از بیماران مرگ مغزی با اعلام رضایت حین حیات یا با رضایت خانواده پس از مرگ برای اهدا مهیا می‌شوند.

مرحوم حسین اصغری متولد سال ۱۳۵۱ با ۴۸ سال سن اوایل ماه گذشته دچار سانحه سقوط از ارتفاع حین جوشکاری ساختمان شده و بلافاصله به بیمارستان ۱۷ شهریور آمل منتقل شد.

بیمار ترومای سر و گردن اهل روستای انبارده بخش چمستان شهرستان نور پس از ۲۵ روز بستری بودن در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان ۱۷ شهریور پیشرفت علایم حیاتی و ضریب هوشی نداشت و پس از ویزیت‌های متعدد پزشکان متخصص مرگ مغزی بیمار اعلام شد.

پس از اعلام مرگ مغزی تلاش‌ها برای رضایت خانواده مرحوم اصغری جهت اهدای اعضای بدن این بیمار و پیوند به بیماران چشم‌انتظار نتیجه مثبت داد و پیکر بیمار مرگ مغزی طی روزهای گذشته به مرکز پیوند اعضای تهران منتقل شد.

با توجه به اینکه مرحوم حسین اصغری زندگی سالمی داشت و از وضعیت جسمی نورمال برخوردار بود پزشکان احتمال دادند حدود ۵۰ عضو از اعضای بدن این فرد را جهت انتقال به بیماران چشم انتظار و نیازمند اهدا کنند.

بیمار مرگ مغزی مرحوم حسین اصغری دارای دو فرزند، پسر ۱۳ ساله و دختر ۱۱ ساله بوده و پیکرش طی روز گذشته همزمان با ایام محرم‌الحرام در آرامگاه روستای انبارده شهرستان نور در خاک آرام گرفت.