به گزارش افکارنیوز،

 شوید یا شبت از سبزیجات معطر و پرخاصیت است که در پخت انواع غذاهای ایرانی مصرف فراوان دارد. علاوه بر ارزش تغذیه ای شوید، این سبزی دارای خواص درمانی و موارد مصرف طبی بسیار بوده، در طب سنتی از برگ، ساقه و تخم شوید در درمان بیماری ها استفاده بسیار می شود.

خواص شوید (طبیعت و خواص درمانی)

اخبار اجتماعی- شوید دارای طبعی گرم و خشک است. برخی از مهمترین خواص درمانی گیاه شوید عبارتند از:

یکی از خواص شوید که در طب سنتی از آن استفاده می شود درمان بی خوابی و مشکلات خواب است، به این منظور برای درمان بی خوابی، قبل از خواب مقداری از برگ های تازه شوید را بجوید، همچنین به کسانی که در خواب خروپف می کنند توصیه می شود، قبل از خواب کمی تخم شوید را جویده و با کمی آب بخورند. لازم به ذکر است استفاده از این درمان را نباید بیش از یک هفته ادامه داد.

استفاده از دم کرده شوید برای منظم کردن قاعدگی مفید است.

در طب سنتی از خواص شوید برای رفع دل درد و نفخ استفاده می شود.

شوید خاصیت ضد چربی داشته و مصرف آن در کاهش چربی خون مؤثر است.

گیاه شوید، افزایش دهنده شیر مادر بوده و جالب است بدانید شیر حاصله بعد از مصرف این سبزی خاصیت ضد کولیک در نوزادان دارد. و به تسکین دل درد نوزاد کمک می کند.

از دیگر خواص شوید در طب سنتی، استفاده از آن برای درمان تنگی نفس، ضعف معده، کبد، طحال و سنگ کلیه و مثانه است.

در مورد بیمارانی که مبتلا به استفراغ شدید هستند و هیچ غذایی حتی آب را نمی توانند در معده خود نگاه دارند بهترین درمان مصرف دم کرده شوید است .

تخم شوید اشتها را زیاد کرده، باعث تقویت معده شده و به بدن انرژی می دهد.

ارزش غذایی و ترکیبات موثر شوید

سبزی شوید منبع خوبی برای آهن، کلسیم، منیزیم، منگنز و فیبر غذایی است. فلاونوئیدها، کومارین، اسیدهای فنولیک و پارافین ها از دیگر مواد موثر موجود در این سبزی پرخاصیت و معطر است.

مضرات شوید (موارد احتیاطی و منع مصرف)

مقدار سدیم شوید نسبتا بالا بوده و بیمارانی که مجبور به رعایت رژیم غذایی کم نمک هستند، بایستی از زیاده روی در مصرف شوید خودداری کنند.

برخی افراد ممکن است در تماس با شوید دچار حساسیت پوستی شوند.

با توجه به اینکه طبع شوید گرم است، افراد دارای مزاج گرم بایستی از زیاده روی در مصرف آن پرهیز کنند.