به گزارش افکارنیوز،

هفتمین ماه از شیوع کرونا و باتوجه به فرارسیدن تعطیلات محرم نگرانی‌ها در ارتباط با شیوع پیک سوم کرونا آغاز شد و ترددهای زیاد خودروها طی روزهای گذشته این مهم را اثبات کرد.

اخبار اجتماعی- بعد از گذشت حدود یک‌ماه که شاهد کاهش موارد ابتلا و بیماران بستری در استان بودیم اما آمارهای امروز نگرانی‌ها را بیشتر کرد و شاهد خیز آرام پیک سوم کرونا در  مازندران هستیم.

البته استان در پیک نخست ویروس کرونا این شرایط را تجربه کرد اما در پیک دوم وضعیت سخت‌تری را پشت سر گذاشتیم.

طی روزهای گذشته آمار موارد ابتلای جدید دو رقمی شده بود اما طی شبانه‌روز گذشته آمارها سه رقمی شد که بسیار نگران‌کننده است.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۲۵ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: در همین مدت تعداد ۸۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم‌اکنون ۵۸۰ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۶۰ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی همچنان یکی از ضرورت‌هایی است که باید به صورت جدی در شرایط کنونی به آن توجه کرد.

فرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار کرد: در حال حاضر ۱۸۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ بیمار جدید بستری و ۳۲ بیمار هم ترخیص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: ۴۵ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، طی ۲۴ ساعت گذشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل ۱۴۴ مورد ابتلای جدید داشتیم و همچنین تعداد ۷۶۸ بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند.