به گزارش افکارنیوز،

سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه خبر اظهار کرد: سازمان تعزیرات حکومتی سازمان ناظر نیست و مرجع رسیدگی کننده است. سازمان تعزیرات حکومتی بر اساس اختیاراتی که مراجع قانونگذار برایش تعریف کرده اند، شکل گرفته و فعالیت می‌کند و طبق اختیارات و تکالیف مرجع ناظر نیست.

اخبار اجتماعی-  وی در پاسخ به این سوال که چرا اقدامات تعزیراتی تاکنون نتوانسته در جلوگیری از افزایش غیرقانونی قیمت‌ها تأثیر محسوس داشته باشد، گفت: در چند ماه اخیر قیمت لبنیات یکی از موضوعاتی بود که در بازار شاهد افزایش چندباره آن بودیم، اما اگر بررسی کنید مشخص می‌شود که هر سال ۱۰ قلم کالای لبنی از جمله شیر، ماست و پنیر در ستاد تنظیم بازار در ابتدا قیمت گذاری می‌شوند. رعایت قیمت در این محصولات وجود دارد، اما شاهد هستیم که مثلا ۵۰ گرم زیره به پنیر افزوده شده که همین موضوع باعث افزایش قیمت پنیر می‌شود.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی تصریح کرد: سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان مرجع رسیدگی کننده نه مرجع ناظر، بر قیمت اقلامی که ستاد تنظیم بازار آن‌ها را قیمت گذاری کرده رسیدگی می‌کند و اگر بر اساس آن قیمت گذاری‌ها، فروش محصولات انجام نشود، متخلفان جریمه می‌شوند.

رایگانی بیان کرد: جریمه تمامی اصناف و علت جریمه کاملاً مشخص شده است و کمتر و بیشتر از چیزی که قانون برای ما مشخص کرده ما فردی را جریمه نمی‌کنیم، اما اینکه چقدر جریمه گرانفروشان تأثیرگذار بوده نقد به جایی است، اما قانون برای ما این طور تکلیف کرده و باید برای حل این مسأله مجلس شورای اسلامی به موضوع ورود کند.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: نظارت اصلی که بر تک‌تک واحد‌های تولیدی کشور انجام می‌شود برعهده سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده است و این سازمان گزارش‌هایی را به سازمان تعزیرات ارجاع می‌دهد.

رایگانی تصریح کرد: قانون نقش رسیدگی کننده، بازرس و ناظر را مشخص کرده است و ۳ نهاد درگیر این مسأله هستند و اختیارات سازمان تعزیرات حکومتی مشخص است.