به گزارش افکارنیوز،

محمد حسن کاویانی راد در خصوص بدهی بنیاد شهید به دانشگاه‌های کشور و مشکلات دانشجویان در دانشگاه‌ها به دلیل عدم پرداخت شهریه آنها از سوی بنیاد شهید گفت: متأسفانه دانشگاه‌های محدودی به دلیل بدهی بنیاد شهید به آنها و عدم پرداخته شدن شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر، اقداماتی از قبیل ممانعت از امتحان دانشجو یا مخالفت و اذیت‌هایی برای دانشجویان انجام داده‌اند اما این موارد محدود است و به طور کلی گزارش مشخصی از اینکه دانشگاهی اجازه ادامه تحصیل به ایثارگر را نداده باشد، نداریم.

اخبار اجتماعی- سرپرست دبیرخانه شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت افزود: بر اساس ابلاغیه دولت، هیچ دانشگاهی حق ممانعت از ادامه تحصیل یا نگرفتن امتحان از دانشجویان شاهد و ایثارگر ندارد چرا که طرف حساب دانشگاه بنیاد شهید است و دانشگاه حق ندارد مزاحمتی برای فرد ایثارگر ایجاد یا حتی موضوع عدم پرداخت شهریه را به دانشجو منتقل کند.

وی با تاکید بر اینکه برای تسویه حساب با دانشگاه‌ها نیازمند تأمین اعتبار از سوی دولت هستیم، عنوان کرد: بدهی‌های اخیر نیز بدهی‌های دولت به دانشگاه است نه بدهی بنیاد شهید و دولت باید با تأمین اعتبار لازم نسبت به تسویه این بدهی‌ها اقدام کند. تاکنون نیز هر میزان اعتباری که از سوی دولت تأمین اعتبار شده به دانشگاه‌ها پرداخت شده اما هنوز بدهی داریم.

کاویان راد تصریح کرد: البته تعاملات و راهبردهای خوبی برای ارتباط با دانشگاه‌ها در نظر گرفته شده و در حال حاضر مشکل خاصی برای ادامه تحصیل دانشجویان شاهد و ایثارگر وجود ندارد. به زودی نیز این بدهی‌ها تسویه خواهد شد.

معاون سابق فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید در پایان تاکید کرد: این وعده را می‌دهیم که با تسویه حساب با دانشگاه‌ها، دانشجویان شاهد و ایثارگر در حالی سال جدید تحصیلی را آغاز خواهند کرد که هیچ بدهی از سوی بنیاد شهید به دانشگاه‌ها وجود نخواهد داشت.