به گزارش افکارنیوز،

مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، با اشاره به آمادگی تاکسیرانی‌های سراسر کشور برای سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس ، اظهار کرد: تاکسیرانی‌ها و ناوگان حمل و نقل عمومی سراسر کشور با برنامه‌ریزی‌های انجام شده جهت جابجایی دانش آموزان ، آماده ارائه سرویس مدارس به خانواده‌های متقاضی هستند.

اخبار اجتماعی- وی افزود: برنامه‌ریزی و تمهیدات لازم درباره چگونگی فعالیت سرویس مدارس در قالب کار گروه ماده ۱۹ که متشکل از نمایندگان وزارت آموزش و پرورش، وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی و نیروی انتظامی است و در ادامه در کارگروه‌های ماده ۱۸ در هر شهر با حضور نمایندگان آموزش و پرورش، اولیای دانش آموزان و شهرداری‌ها صورت گرفته است.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با اشاره به آخرین آمار ثبت‌نام سرویس مدارس، گفت: یک تکلیف قانونی در بحث سرویس مدارس در بخش مدیریت شهری داریم و باید در تاریخ مشخص شرکت‌های واجد شرایط را به آموزش و پرورش معرفی کنیم تا بتوانند نسبت به عقد قرارداد اقدام کنند.

ضامنی تصریح کرد: پس از اعلام فراخوان، ۱۶۵۴ شرکت در حوزه سرویس مدارس اعلام آمادگی کرده‌اند که از این تعداد ۱۰۵۹ شرکت توسط شهرداری‌ها مورد تأیید قرار گرفتند.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: ۵۵ هزار راننده از طریق سامانه سپند برای فعالیت در حوزه سرویس مدارس نام نویسی کرده‌اند و صلاحیت این افراد در دو بخش هویتی و خودرویی مورد بررسی قرار گرفته و توسط شهرداری‌ها به تأیید رسیده است.