به گزارش افکارنیوز،

 در راستای اجرای سند تحول بنیادین و برنامه درسی ملی و ایجاد و به‌روزآوری رشته‌های کاردانش، 6 رشته پیشنهادی دفتر تألیف کتاب‌های درسی فنی و حرفه‌ای و کاردانش، پس از تصویب در شورای عالی آموزش‌ و پرورش، از سوی معاونت آموزش متوسطه به ادارات‌کل آموزش‌ و پرورش استان‌ها ابلاغ شد.

اخبار اجتماعیرشته‌های مکانیک تراکتور، تأسیسات سرمایشی، تأسیسات مستقل ساختمان‌های مسکونی، تأسیسات بهداشتی ساختمان، تأسیسات گازرسانی ساختمان و تأسیسات گرمایشی، عناوین 6 رشته مهارتی جدید شاخه کاردانش می‌باشند که تصویب و ابلاغ ‌شده‌اند.

دربندهای این دستورالعمل آمده است: ثبت‌نام دانش آموزان در پایه دهم از سال تحصیلی (1399-1400) در این رشته‌ها فعال می‌شود. ثبت‌نام در رشته‌های فوق در هنرستان‌های بزرگ‌سال دولتی شاخه کاردانش برای سال تحصیلی (1399-1400) مجاز است.

وضعیت ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس آموزش از راه دور در رشته‌های فوق با موافقت این معاونت همانند بند قبل بلامانع هست. با توجه به اینکه اجرای رشته‌های مذکور از سال تحصیلی (1400ـ1399) در هنرستان‌های روزانه صورت می‌گیرد، لذا اجرای آن در هنرستان‌های بزرگ‌سال غیردولتی برای سال تحصیلی مذکور مجاز نمی‌باشد.

 بخشنامه و جدول برنامه درسی رشته‌های مهارتی جدید را می‌توانید دانلود کنید:  ابلاغ 6 رشته جدید مهارتی ابلاغ 6 رشته جدید مهارتی