به گزارش افکارنیوز،

سعید هاشمی نظری رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی خبر داد و گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر داوطلبان تمدید و ویرایش فرم انتخاب رشته محل چهل و هفتمین  دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی برای آخرین بار از روز سه شنبه ۱۸ شهریور ماه لغایت ساعت ۱۴ روز چهارشنبه ۱۹ شهریور ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir فعال خواهد شد.

اخبار اجتماعی- رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به ظرفیت پذیرش آزمون دستیاری پزشکی گفت: ظرفیت پذیرش چهل و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیاری تخصصی پزشکی ۴ هزار و ۳۱۸ نفر است. بیشترین ظرفیت به رشته‌های تخصصی بیماری‌های داخلی با ظرفیت ۵۴۵ نفر، کودکان با ظرفیت ۴۶۴ نفر و طب اورژانس با ظرفیت ۴۰۰ نفر و کمترین ظرفیت به رشته طب هوافضا با ظرفیت ۲ نفر اختصاص دارد.

هاشمی نظری بیان کرد: کارنامه اولیه چهل و هفتمین  دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی در سایت سنجش پزشکی منتشر شده و در دسترس داوطلبان قرار گرفته است.

 رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به حذف یک سوال از چهل و هفتمین  دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی گفت: بر اساس تصمیم گیری دبیرخانه شورای تخصصی سوال ۱۹۱ دفترچه A و معادل آن در دفترچه B سوال ۱۸۹، در دفترچه C سوال ۱۹۷ و در دفترچه D سوال ۱۹۱ حذف و در کارنامه علمی (شامل نمره کل از ۶۰۰، نمره و رتبه در هر یک از پنج گروه آموزشی) اعمال شد.

هاشمی نظری ادامه داد: طبق مصوبات شورای آموزش پزشکی و تخصصی داوطلبانی که نمره کل از ۶۰۰ آن‌ها کمتر از ۱۵۰ باشد، مجاز به انتخاب رشته محل نیستند و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته محل هستند، می‌بایست پس از مطالعه دقیق مفاد دفترچه راهنمای انتخاب رشته محل از تاریخ ۱۲ شهریورماه لغایت ۱۴ شهریور ماه با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به انتخاب رشته محل اقدام کنند. 

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی بیان کرد: انصراف پس از پذیرش مشمول محرومیت داوطلب در چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی خواهد شد.

رقابت ۱۴ هزار و ۶۷۸ نفر در آزمون دستیاری پزشکی

 هاشمی نظری با اشاره به تعداد داوطلبان شرکت کننده در آزمون دستیاری پزشکی بیان کرد: چهل و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیاری تخصصی پزشکی پنجشنبه ۱۶ مرداد ۹۹ با رقابت ۱۴ هزار و ۶۷۸ نفر در ۳۵ حوزه امتحانی برگزار شد.

 رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار کرد: در این دوره از آزمون بیش از ۹۱ درصد کارت ورود به جلسه را دریافت کردند که نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

هاشمی نظری  بیان کرد: کلید اولیه چهل و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی در چهار دفترچه A و B و C و D شنبه ۱۸ مرداد در سایت مرکز سنجش وزارت بهداشت منتشر شد.

 هاشمی نظری اظهار کرد: داوطلبان تا ساعت ۱۱ روز سه شنبه بیست و یکم مرداد ماه فرصت داشتند اعتراض خود را به کلید اولیه آزمون اعلام کنند و کلید نهایی پس از بررسی و اعلام نظرات اساتید دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی منتشر شده است.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به تمهیدات بهداشتی برای پیشگیری از شیوع کرونا بیان کرد: در آزمون دستیاری این دوره تعداد حوزه های آزمون به ۳۵ حوزه افزایش یافت و از تعداد ۱۲ هزار و ۹۱۳ داوطلب یا به عبارتی ۸۶ درصد داوطلبان فرم خود اظهاری کرونا را پر کردند که در نهایت ابتلای ۱۲۰ نفر به کرونا تائید و آزمون آنها در مکانی مجزا برگزار شد.