به گزارش افکارنیوز،

 مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در مراسم افتتاح سه پروژه سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: موضوع تاسیسات بازیابی پسماند( MRF) و بهره برداری آن در ایستگاه های میانی از گام های پیشبرد طرح کاپ بوده و با توجه به اینکه  در حال حاضر برابر اسناد مناقصه موضوع شناسایی و انتخاب پیمانکار جهت احداث و بهره برداری از تاسیسات بازیابی پسماند( MRF)انجام شده،  این سازمان با تمرکز بر این موضوع در جهت بهره برداری و شروع به کار این تاسیسات توسط  پیمانکار منتخب، مقصد رسیدن به کاپ را هموار خواهد کرد.

اخبار اجتماعی- وی افزود: روزانه ۳۰ تا ۳۲ هزار تن نخاله و پسماند ساختمانی به محل‌های مخصوص بازیافت این نوع از پسماند ارسال می‌شود. بخشی از این نخاله ها به مرکز پردازش و دفن آبعلی منتقل می شود.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران ادامه داد: در حال حاضر این مرکز روزانه ۷۰۰۰ تن انواع پسماندهای ساختمانی و نخاله را بازیافت می‌کند که با تکمیل سومین کارخانه این ظرفیت به ۱۱ هزار تن روزانه خواهد رسید. امیدواریم در ادامه ظرفیت این مرکز را به بازیافت ۱۵ هزارتن نخاله و بازیافت ساختمانی برسانیم.

وی گفت: در حال حاضر روزانه ۲۲ هزار تن نخاله ساختمانی به این مرکز ارسال می‌شود.

یزدانی درباره افتتاح مرکز کنترل و نظارت تصویری مدیریت پسماند که امروز به بهره برداری رسید نیز گفت: روزانه ۵۵۰۰ تا ۶۰۰۰ تن پسماند تر توسط ۱۱ ایستگاه در سطح شهر جمع‌آوری می‌شود که تمامی این ایستگاه‌ها و همچنین ماشین‌های جمع‌آوری به صورت برخط کنترل می‌شوند و همه مراحل مانیتورینگ می‌شوند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران تاکید کرد: مقرر شده در پایان شهریورماه پرداخت‌ها برای حوزه پسماند تنها براساس این مانیتورینگ‌ها انجام شود.
یزدانی درباره بهره‌برداری از پنج دستگاه خوددریافت پسماندهای خشک نیز گفت: در حوزه کاهش پسماند این دستگاه‌ها در میادین میوه و تره‌بار، فروشگاه‌های شهروند و همچنین فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ مستقر خواهند شد.

وی تاکید کرد: ظرف چند روز آینده تعداد این دستگاه‌ها در سطح شهر تهران به ۲۰ دستگاه خواهد رسید.