به گزارش افکارنیوز،

محمدرضا هاشمی‌فر اظهار داشت: برابر تدابیر اتخاذ شده در قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز فرماندهی انتظامی استان اصفهان به منظور مقابله جدی و قاطعانه با قاچاقچیان کالا، طرح سراسری مقابله با خودروهای سواری و وانت بار تیزروی حامل کالای قاچاق موسوم به خودروهای شوتی در استان به اجرا گذاشته شد.

اخبار اجتماعی- جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان افزود: در این طرح که با تمام توان و ظرفیت فرماندهی انتظامی شهرستان‌ها، پلیس‌های تخصصی و ماموران انتظامی مستقر در ایست و بازرسی‌ها در شبانه‌روز گذشته به اجرا گذاشته شد ۱۶ دستگاه خودروی شوتی و ۷ دستگاه خودروی کامیون حامل بار قاچاق شناسایی و متوقف شدند.

وی بیان کرد: در این طرح یک هزار و ۱۴۳ دستگاه لوازم خانگی، ۶۱۳ دستگاه تجهیزات رایانه‌ای، ۱۲۵هزار و ۴۰ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی، ۶ دستگاه لوازم خانگی، ۵ دستگاه لوازم صوتی و تصویری، ۲ هزار و ۴۰۰ عدد انواع لوازم یدکی خودرو، ۴ هزار و ۵۲۸ عدد ابزار آلات صنعتی، ۷۱ دستگاه ماینر، ۸۷۸ کیلو ذغال بلوط، یک هزار و ۱۳۱ عدد لامپ ال ای دی و پروژکتور، ۳هزار و ۴۹۰ کیلو چوب بلوط و ۱۶ عدد لاستیک قاچاق کشف شد.

هاشمی‌فر تصریح کرد: ارزش کالاهای قاچاق کشف شده در این طرح برابر اعلام کارشناسان مربوطه ۳۳ میلیارد و ۷۱۸ میلیون ریال است که همگی پس از انجام اقدامات قانونی به اداره اموال تملیکی تحویل شدند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه  در این رابطه ۳۷ نفر دستگیر  و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی تحویل داده شدند گفت:  یکی از ترفندهای قاچاقچیان کالا برای عملی کردن نقشه خود و گمراه کردن ماموران پلیس، انتقال این کالاها با خودروهای سواری و وانت بار تیزرو است، اما  پلیس با اشرافیت خوبی در این خصوص دارد اجازه عرض اندام به قاچاقچیان کالا را نخواهد داد.