به گزارش افکارنیوز،علی طاحونی امروز در گفتوگو با فارس ، در تشریح وقوع چگونگی قتل پسر بچه ۹ ساله اهری اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر وقوع یک فقره قتل و کشف جسد در کیلومتر ۱۵ جاده اهر- ورزقان داخل کانال گاز، با توجه به حساسیت موضوع و انتشار خبر در منطقه، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران دایره قتل این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: با کسب خبر مذکور، ماموران بلافاصله به محل وقوع عزیمت و مشخص شد کودک ۹ ساله‌ای بر اثر سوختگی به قتل رسیده است.

فرمانده نیروی انتظامی پلیس اهر اضافه کرد: با توجه به اینکه جو شهر متشنج شده بود و عده‌ای از کودکان هم‌سن و سال مقتول به خاطر ترسی که گریبانگیرشان شده بود از رفتن به مدرسه امتناع می‌کردند، همچنین به خاطر هول و هراسی که در بین دانش‌آموزان بوجود آمده بود، تلاش شبانه‌روزی ماموران این فرماندهی آغاز شد تا با پیدا کردن هر چه سریع‌تر قاتل، مردم شهر به ویژه دانش‌آموزان به آرامش روحی برسند.

وی گفت: تحقیقات محلی از شاهدان حادثه این فرضیه را برای پلیس به وجود آورد که قاتل از اقوام و یا آشنایان مقتول بوده که پسر بچه بدون هیچگونه مقاومتی با وی همراه شده است.

این مقام انتظامی افزود: امیررضای ۹ ساله که قربانی نقشه شوم قاتل شده بود تنها به دلیل آشنایی خانوادگی بدون هیچگونه سئوال خاصی با قاتل همراه شده است.

وی تصریح کرد: در صحنه قتل یک تکه دامن گلدار زنانه به همراه دو عدد طلق چراغ عقب خودروی پیکان که به تازگی تعویض شده بود به عنوان تنها سرنخ پرونده مد نظر قرار گرفت.

طاحونی گفت: ماموران پرونده با محور قرار دادن تکه دامن مکشوفه و طلق‌های خودرو اقدام به بررسی تعمیرگاه‌های سطح شهر کردند و پس از تحقیق و تفحص و تلاش شبانه‌روزی مشخص شد شوهر عمه امیررضا در تعمیرگاهی نزدیک محل سکونت مقتول اقدام به تعوض چراغ‌های عقب خودرو کرده است.

وی گفت: با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله از همسر مظنون دعوت شد تا تکه پارچه کنار مقتول را شناسایی کند که وی اظهار کرد تکه پارچه متعلق به بنده است که به همسرم داده‌ام تا در خودرو استفاده کند.

فرمانده نیروی انتظامی پلیس اهر افزود: طبق هماهنگی به عمل آمده با بازپرس پرونده، متهم دستگیر و خودروی وی توقیف شد و از همسر و بستگان متهم تحقیقاتی در خصوص پرونده به عمل آمد.

وی افزود: با توجه به ادله و شواهد موجود، متهم لب به اعتراف گشود و ضمن اعلام رابطه خویشاوندی با خانواده مقتول، نیت شوم خود را اختلاف خانوادگی و انتقام از والدین پسر بچه ۹ سال عنوان کرد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اهر گفت: متهم در بازجویی اعتراف کرد که امیررضا را در راه مدرسه دیده و او را برای رساندن به مدرسه سوار ماشین کرده است اما در مسیر از بردن او به مدرسه منصرف شده و به بهانه گردش، امیررضا را به اطراف سدستارخان اهر برده و در آنجا در کنار آب، ابتدا او را خفه کرده و با استفاده از بنزینی که در ماشین داشته جسد وی را آتش زده است.

وی ادامه داد: متهم، جسد را در حالی که نیمه جان بوده در کنار جاده داخل کانال لوله گاز انداخته و از محل متواری شده است اما به علت دستپاچگی دستمال و طلق چراغ‌ها را در محل انداخته است.

وی گفت: با اعتراف قاتل، پرونده تشکیل شده برای اقدامات بعدی به دادسرا ارجاع شد و متهم با قرار معلوم روانه زندان شد.