به گزارش افکارنیوز،

 پیمان عشقی مدیر عامل سازمان انتقال خون عصر امروز در مراسم اهدای خون نمایندگان اقلیت های مذهبی مجلس که در مرکز وصال خون برگزار شد، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان نیز اقلیت های زرتشتی با نیت خیر اقدام به اهدای خون می کنند.

او ادامه داد: طب انتقال خون تخصصی است و پزشکان زیادی به آن علاقه ندارند و نیروی جایگزین به مقدار کافی نداریم.

او ادامه داد: سازمان انتقال خون یک نهاد فرهنگی و اجتماعی است و مشتریان این سازمان مردم هستند. یکی از اهداف ما راه اندازی موزه انتقال خون است تا مردم از تاریخ این سازمان مطلع شوند.

شاخص اهدای خون در کشور ۲۵ در هزار نفر است/اعتبار سازمان انتقال خون تنها ۷۰۰میلیارد تومان است

او افزود: شاخص اهدای خون در کشور ۲۵ در هزار نفر جمعیت است و این میزان در سال ۹۵ حدود ۲۷ در هر هزار نفر جمعیت بود و یکی از دلایل شاخص پایین اهدای خون این است که جوانان موضوع اهدای خون را جدی نمی گیرند.

اوافزود: یکی از مسائل و موضوعات مهم بحث بودجه سازمان انتقال خون است که باید این بودجه افزایش پیدا کند. در حال حاضر کل اعتبارات سازمان انتقال خون  ۷۰۰ میلیارد تومان است و این بودجه کافی نیست.

عشقی گفت: امروزه در دانشگاه ها حتی دو واحد انتقال خون تدریس نمی شود ولی ما درس های مختلفی مانند ریاضی و منطق در دوران تحصیل مان می خوانیم.

اهدای خون اهدای زندگی است

اسفندیار اختیاری نماینده زرتشتیان گفت: اهدای خون به نوعی اهدای زندگی است و معتقدم که مردم ایران باید به طور مستمر اقدام به این کار خیر کنند.

شاخص اهدای خون در کشور ۲۵ در هزار نفر است/اعتبار سازمان انتقال خون تنها ۷۰۰میلیارد تومان است

او افزود: سازمان انتقال خون یک نهاد مقدس است و مردم با هر نژاد قوم و مذهبی اقدام به اهدای خون می کنند و امروز شاهد اهدای خون اقلیت های مذهبی هستیم و خوشبختانه نگاه سازمان انتقال خون یک دیدگاه انسانی است.

اختیاری گفت: بدنه جامعه ایران گلستانی از رنگ ها و نژاد های متنوع است و اتحاد خوبی بین همه مردم ایران زمین وجود دارد.