به گزارش افکارنیوز،

سید حجت فتاحی عصر امروز در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها در اردبیل اظهار کرد: ما در یک سال اخیر اقدامات خوبی را در ارتقای ایمنی جاده‌ها، اصلاح نقاط حادثه‌خیز، نصب تابلوها و علائم رانندگی، هشدارهای به موقع به رانندگان، افزایش تیم‌های مراقبتی و دستگاه‌های الکترونیکی در سطح جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان انجام دادیم تا منجر به کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای شود.

وی تصریح کرد: ما نتیجه این اقدامات را در کاهش تصادفات جاده‌ای استان در تعطیلات نوروزی امسال مشاهده کردیم به طوریکه کمتر از 11 نفر در حوادث جاده‌ای استان جان باختند و تصادفات جرحی و خسارتی نیز تا 40 درصد کاهش یافته است.

رئیس پلیس راه استان نگاه مستمر به کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای را به همراه رخدادهای کم حوادث حادثه‌ساز یادآور شد و گفت: انتظار می‌رود خود رانندگان به این تابلوها و علائم نصب شده راهنمایی و رانندگی در راستای ارتقای ایمنی توجه کنند چرا که این علائم و نشانه‌ها زبان گویای حرکت‌ها در مسیرها و جاده‌ها هستند.

فتاحی رعایت اصول قوانین راهنمایی و رانندگی را در کاهش حوادث و سوانح حیاتی و ضروری توصیف کرد و افزود: با وقوع هر حادثه‌ای نه تنها چندین نفر جان می‌بازند بلکه چندین خانواده نیز تحت تأثیر این حوادث قرار گرفته و هزینه‌هایی متوجه افراد جامعه می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: با توجه به تردد بیش از چهار میلیون خودرو در تعطیلات نوروزی و عبور مسافران گذری از این استان، کاهش تلفات جاده‌ای برای ما ارزشمند بود به طوریکه اقدامات بازدارنده‌ای را در کنار راهنمایی‌ها و ارشادها به رانندگان شاهد بودیم و در این ایام گواهینامه 52 راننده متخلف نیز ضبط و 39 دستگاه موتورسیکلت دارای جرایم پرحادثه متوقف و 90 خودروی حادثه‌ساز نیز به پارکینگ منتقل شده است.

رئیس پلیس راه استان اردبیل حضور مستمر نیروهای پلیس را در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی یادآور شد و اضافه کرد: امیدواریم خروجی این کار به بهبود شرایط و رفتار ترافیکی نیز منجر شود.