به گزارش افکارنیوز،

شورای آموزش و پرورش شهرستان نیر با حضور اعضا در محل فرمانداری تشکیل جلسه داد.

 

در این جلسه مهدی احمدی فرماندار شهرستان نیر از برگزاری هفتمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در شهرستان خبر داد و گفت: جشنواره خیرین مدرسه ساز با حضور خیرین مدرسه ساز استانی و شهرستانی 20 اردیبهشت ماه در نیر برگزار خواهد شد.

 

فرماندار نیر افزود: 270 نفر از همکاران فرهنگی شهرستان در مجمع خیرین مدرسه ساز عضو هستند که ماهیانه مبالغی از حقوق خود را به این مجمع اختصاص می دهند.

 

وی در ادامه به فرا رسیدن هفته معلم هم اشاره کرد و گفت: در این هفته برای گرامیداشت مقام معلم برنامه های مختلفی تدارک دیده شده است و همایشی به منظور تجلیل از معلمان برگزیده در روز 13 اردیبهشت برگزار خواهد شد.

 

احمدی در ادامه از افزایش اسکان مسافرین نوروزی در شهرستان خبر داد و گفت: در ایام تعطیلات نوروزی اسکان فرهنگیان شهرستان 316 خانوار را اسکان داد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 42 درصد افزایش داشته است.

 

فرماندار نیر همچنین با قدردانی از زحمات اعضای شورا در سال 94 ، با تاکید بر لزوم بالا بردن سطح کیفیت و خدمات آموزشی و پرورشی در دستگاه تعلیم و تربیت اظهار داشت : هیچ تحولی صورت نمی گیرد مگر اینکه دستگاه تعلیم و تربیت در آن نقش اساسی دارد.

 

وی تصریح کرد: پرداختن به آموزش و پرورش و اهمیت دادن به معلم ، یک اصل مهم و درجه اول در نظام اسلامی است.

 

مظهری مدیر آموزش و پرورش نیر هم درادامه از برگزاری جشنواره فیلم رشد در شهرستان خبر داد و گفت: چهل و پنجمین جشنواره فیلم رشد با 28 فیلم منتخب از 5 لغایت 8 اردیبهشت در کلیه مدارس و سالن های نمایشی شهرستان نیر به نمایش گذاشته خواهدشد.

 

مظهری همچنین با اشاره به هفته سلامت و برنامه های این هفته در شهرستان گفت: به مناسبت هفته سلامت که یکم تا هشتم اردیبهشت ماه می باشد همایشی با حضور تعداد 135 بهداشت یار مدارس ابتدایی شهرستان  برگزار خواهد شد و به منظور ترویج اهمیت بهداشت دهان و دندان به 150 نفر از دانش آموزان از طرف شبکه بهداشت و درمان نیر مسواک و خمیردندان اهدا خواهد شد.

 

در این جلسه حجت الاسلام مقدسی امام جمعه نیر هم با اشاره به فرارسیدن زمان اعتکاف از مسئولان و کارکنان ادارات خواست تادراین فریضه الهی شرکت کنند.

 

حجت الاسلام مقدسی در ادامه با تقدیر از خدمات شایسته خیرین مدرسه ساز در امر مدرسه سازی تجلیل از این افراد شایسته و برگزیده خداوند را مهم برشمرد.

http://www.afkarnews.ir