به گزارش افکارنیوز،

مسعود امامی یگانه ظهر امروز در کارگروه تخصصی بلایای جوی در اردبیل اظهار داشت: با برنامه‌های راهبردی به کار گرفته شده اولویت‌های بحران استان اردبیل شناسایی می‌شود تا بتوانیم براساس این اولویت‌بندی‌ها نسبت به اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری در اردبیل اقدام کنیم.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه بر اثر سرمازدگی آغاز سال 380 میلیارد تومان خسارت به باغات استان اردبیل به ویژه شهرستان مشگین‌شهر وارد آمد، افزود: بررسی خسارت وارده به باغات و میزان پرداخت آن از طریق بیمه توسط کارشناسان ادامه دارد و امیدواریم هرچه زودتر خسارت باغداران منطقه از طریق صندوق بیمه کشاورزی پرداخت شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل بیان کرد: متاسفانه به دلیل شرایط جوی همه ساله باغات شهرستان مشگین‌شهر و برخی نقاط دیگر مورد خسارت واقع می‌شوند که نیاز است با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و باغداران نسبت به تولید ارقام مناسب و مقاوم به باد و بارش اقدامات اساسی به کار گرفته شود تا شاهد کاهش خسارات وارده به باغداران منطقه باشیم.

امامی یگانه تصریح کرد: یکی از اولویت‌های استان برای کاهش خسارت به باغات جایگزین کردن ارقام مقاوم با شرایط اقلیمی است که در این زمینه اقدامات بسیار خوبی انجام شده و امیدواریم در آینده شاهد نتایج مثبت این اقدامات در منطقه باشیم.

وی اظهار کرد: سامانه تگرگ‌زدایی برای کاهش خسارت نیز در شهرستان مشگین‌شهر راه‌اندازی شده است و انتظار داریم باغداران نیز برای کاهش میزان خسارات، برخی موارد اساسی و ایمنی را در باغات خود رعایت کنند تا شاهد کاهش خسارت بلایای طبیعی در استان باشیم.