به گزارش افکارنیوز،

فرماندار بیله سوار گفت: آلودگی منابع آبی این شهرستان از طریق سموم کشاورزی با همکاری امور آب مغان و محیط‌زیست استان بررسی می‌شود.

آرام حلیم در جلسه شورای حفاظت از منابع آبی تصریح کرد: آلودگی منابع آبی در دست بررسی است و متجاوزین به تأسیسات آبی نیز شناسایی خواهند شد.

وی افزود: کشاورزی از محورهای اصلی توسعه شهرستان محسوب می‌شود و بر همین اساس لازم است با اجرای طرح‌های مناسب نسبت به توسعه کشاورزی شهرستان اقدام کرد.

فرماندار بیله سوار به ضرورت کاهش ضایعات بخش کشاورزی تأکید کرد و گفت: استفاده از تکنولوژی های جدید می‌تواند منجر به کاهش ضایعات شود.

حلیم کشت و معرفی محصولات کم آب را دیگر راهکار و ضرورت توسعه کشاورزی منطقه دانست و افزود: از جمله تلاش ما رونق گرفتن کشت گلخانه‌ای است که بتواند در مدیریت منابع آبی مؤثر باشد.

وی به حمایت دولت از کشت گلخانه‌ای و متقاضیان این بخش اشاره کرد و بیان داشت:  درعین‌حال بهره‌برداری از پایاب سدخداآفرین نقطه مطلوب توسعه بخش کشاورزی این شهرستان است.

به گفته فرماندار بیله سوار در دو سال گذشته  در  بخش آب هزار و ۸۹۰ میلیارد ریال اختصاص یافته در حالی که از سال ۸۳ تا ۹۲ فقط هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال اختصاص یافته بود.

وی همچنین با اشاره به پیشرفت ۹۵ درصدی شبکه فاضلاب بیله سوار افزود: متأسفانه ۳۵ درصد از مشترکان خانگی نسبت به نصب آن اقدام نکرده‌اند و لازم است اطلاع‌رسانی مناسب صورت گیرد.

حلیم با اشاره به پیگیری حل مشکلات تصفیه‌خانه جعفرآباد اضافه کرد:تصفیه‌خانه شهر بیله سوار تا مردادماه امسال تکمیل و در هفته دولت افتتاح خواهد شد.